Nanga

Olejek z cedru wirginijskiego 100% eteryczny Nanga

11,24 zł
  • Cena za 100ml:112,40 zł
Wybierz opcję
W magazynie 105 szt
Olejek z cedru wirginijskiego 100% eteryczny Nanga
Olejek z cedru wirginijskiego 100% eteryczny Nanga

Opis produktu

Olejek z cedru wirginijskiego 100% eteryczny Nanga (Juniperus virginiana)

Olejek eteryczny z cedru wirginijskiego otrzymywany jest z drewna gatunku Juniperus virginiana, występującego naturalnie na terenach Ameryki Północnej. Posiada głęboki, ciepły i drzewny aromat o charakterze sedatywnym; świetnie sprawdzi się jako dodatek do wszelkich technik relaksacyjnych, takich jak masaż, joga, czy medytacja. Z powodzeniem odstrasza owady, a w szczególności komary; warto dyfuzować go w pomieszczeniach latem, a także przygotować naturalny repelent z jego dodatkiem. Posiada właściwości antyseptyczne i oczyszczające skórę – docenią je osoby z cerą tłustą i trądzikową. Masaże oraz kąpiele wzbogacone o olejek z cedru wirginijskiego działają antycellulitowo, łagodzą napięcie nerwowe i stres; to doskonały sposób na wyciszenie lub zakończenie ciężkiego dnia.


WŁAŚCIWOŚCI

  • antyseptyczny
  • oczyszczający
  • odstraszający owady
  • wykrztuśny
  • moczopędny
  • uspokajający
  • ułatwiający zasypianie


ZASTOSOWANIE

  • Doskonale sprawdza się jako środek odstraszający owady – nie znoszą go szczególnie komary. Można rozpylać w pomieszczeniach, jak i stosować na skórę.
  • Wdychanie tego olejku działa antyseptycznie i wspiera organizm podczas infekcji dróg oddechowych; warto wzbogacić nim inhalację parową.
  • Do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Świetnie oczyszcza skórę.
  • Kąpiel z jego dodatkiem odpręża i łagodzi stany zapalne skóry, z kolei masaż działa antycellulitowo.
  • Do aromatyzacji pomieszczeń – wprowadza relaksującą atmosferę i dezynfekuje powietrze, nadając mu głębokiego, drzewnego aromatu.
  • Sprawdza się jako składnik domowych kosmetyków, w tym naturalnych perfum (nuta bazy).


SPOSÓB UŻYCIA

  • Naturalny repelent – do buteleczki z atomizerem wlej 50 ml wódki, dodaj 40 kropli olejku (lub mieszaniny olejków), a następnie zamknij pojemnik i wstrząśnij; płyn powinien naturalnie zmętnieć. Używaj do spryskiwania odzieży oraz ciała. Inne olejki o działaniu odstraszającym owady to: cytronela, eukaliptus cytrynowy, geranium, litsea cubeba, lawenda, paczula.
  • Aromatyzacja powietrza – dodaj kilka kropel olejku do wody w parowniku aromaterapeutycznym. Rozpylony w powietrzu dezynfekuje je i nadaje mu głęboki, drzewny aromat.
  • Masaż antycellulitowy i poprawiający krążenie – 15-20 kropli dodaj do 30 ml oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów lub z pestek winogron) i wymieszaj. Tak przygotowany olej do masażu przechowuj w ciemnym szkle, starczy na kilka zabiegów.
  • Inhalacja parowa – 3 – 5 kropli olejku wkrop do miski z gorącą wodą; opary wdychaj pod przykryciem z ręcznika z zamkniętymi oczami. Stosuj podczas infekcji dróg oddechowych.
  • Relaksująca kąpiel – 4 – 5 kropli rozpuść w łyżce stołowej oleju bazowego, a następnie dodaj do napełnionej wodą wanny. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
  • Dodatek do kosmetyków – dodaj 1 kroplę olejku do jednorazowej porcji kosmetyku do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej.


SKŁAD


Olejek z drewna cedru wirginijskiego (Juniperus virginiana) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


CIEKAWOSTKI


W handlu dość lekko traktuje się nazewnictwo roślin oraz wytwarzanych z nich olejków eterycznych. Bardzo często stosuje się nazwy zwyczajowe, które mogą być mylące; stąd też nazwa “cedr wirginijski”, choć w rzeczywistości jest to jałowiec wirginijski. Zdecydowaliśmy się zostać przy nazwie zwyczajowej, ponieważ to ona jest najczęściej spotykana na rynku.

To bardzo istotne, aby w aromaterapii kierować się nazwą botaniczną: wtedy mamy pewność z jakiej rośliny powstał dany olejek eteryczny. Pod terminem “cedr” może kryć się aż 7 różnych gatunków drzew i krzewów, w tym: cedry, jałowce i żywotniki. Dlatego na każdej naszej buteleczce znajduje się nazwa łacińska konkretnego gatunku.


DOBRZE ŁĄCZYĆ Z


Olejkiem bazyliowym, olejkiem cyprysowym, olejkiem lawendowym, olejkiem paczulowym, olejkiem geraniowym, olejkiem ylang ylang, olejkiem z szałwii muszkatołowej, olejkiem z pieprzu czarnego, olejkiem frankincense oraz olejkami cytrusowymi np.( olejkiem bergamotkowym ).


OSTRZEŻENIA


Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Może działać drażniąco na skórę, przed użyciem rozcieńczyć. Tylko do użytku zewnętrznego.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Cedr wirginijski, a właściwie jałowiec wirginijski (Juniperus virginiana) to wiecznie zielone drzewo iglaste z rodziny cyprysowatych (Cupressaceae); występuje naturalnie w Ameryce Północnej, gdzie dorasta nawet do 40 m wysokości. Charakteryzuje je trwałe, aromatyczne drewno o czerwonej barwie – stąd jego nazwa zwyczajowa “cedr czerwony” (ang. red cedar). Posiada dwa typy igieł: szpilkowate i łuskowate; wytwarza szyszkojagody o brązowej barwie z niebieskim nalotem.


INFORMACJE TECHNICZNE


Kraj pochodzenia USA

Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną

Użyta część rośliny drewno cedru wirginijskiego

Kolor od bezbarwnego do jasnożółtego

Zapach drzewny, słodki, balsamiczny (nuta bazy)

Główne składniki alfa-cedrol 32%, alfa-cedren 20%, beta-cedren 6%, kariofilen 3%

Konsystencja gęsty

Temperatura zapłonu >65 °C

Gęstość względna 0,951 g/ml

Alergeny brak


BIBLIOGRAFIA


1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82owiec_wirginijski
2. https://drzewa.nk4.netmark.pl/atlas/jalowiec/jalowiec.php
3. V. A. Worwood, The complete book of essential oils and aromatherapy, New World Library, 2016
4. A. Huete, Aromaterapia praktyczny przewodnik po olejkach eterycznych, Wydawnictwo Jedność, 2015
5. K. Zhang, L.Yao, The anxiolytic effect of Juniperus virginiana L. essential oil and determination of its active constituents, Physiology & Behavior, January 2018
6. I. B. Semerdjieva, S. Shiwakoti, C. L. Cantrell, V. D. Zheljazkov, T. Astatkie, V. Schlegel, T. Radoukova, Hydrodistillation Extraction Kinetics Regression Models for Essential Oil Yield and Composition in Juniperus virginiana, J. excelsa, and J. sabina, Molecules, March 2019



Właściwości

Opinie (0)

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane, wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie

O nas
Uwielbiamy zioła i chcemy dzielić się nimi z Wami! Współpracując z producentami z Polski oraz z różnych zakątków świata, stale rozwijamy naszą unikalną, bardzo bogatą ofertę. Dodatkowo współdziałamy z lokalnymi zielarzami, którzy pozyskują dla nas dzikie, rodzime zioła szanując zasady zrównoważonego zbioru. Zajmujemy się również uprawą wybranych roślin na naszym ekologicznym polu w Wiśniewce. Obecnie nie tylko sprowadzamy, uprawiamy, zbieramy i sprzedajemy zioła, ale także dzielimy się wiedzą na ich temat. Zajrzyj na nasz Magiczny Blogród, aby dowiedzieć się więcej!
Kontakt

Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00

Obserwuj nas

© MagicznyOgród 2025. All Right Reserved.
e-commerce platform by

Metody dostawy
InPost
GLS
DPD
Poczta Polska
Metody płatności
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
PayPal
more