• Olejek z szałwii białej 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
  • Olejek z szałwii białej 100% eteryczny Nanga
    rotator-prawo
    rotator-lewo
Salvia apiana

Olejek z szałwii białej 100% eteryczny Nanga

Intensywny, ziołowy aromat z lekko ziemistą i słodką nutą. Wspomaga pamięć i koncentrację, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo.

    • ; 1
  • W magazynie: 78 sztuk
    21,67
    W magazynie: 78 sztuk
    21,67
    Dodaj
    do ulubionych
  • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

  • Koszt przesyłki już od 13 zł


    Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

  • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

    Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Olejek z szałwii białej 100% eteryczny Nanga (Salvia apiana)

Olejek eteryczny z szałwii białej powstaje podczas destylacji niezwykle aromatycznego ziela gatunku Salvia apiana. Wyróżnia się intensywnym, ziołowym zapachem: lekko ziemistym i słodkim jednocześnie.

Szałwia biała występuje naturalnie w Kaliforni (USA) oraz Kaliforni Dolnej (Meksyk), a z racji na jej dużą popularność w ostatnich latach, uprawiana jest także w innych krajach, m.in. w Bułgarii, skąd pochodzi nasz olejek. Tradycyjnie używana była przez Indian Czumaszów z południowej Kalifornii, jako roślina rytualna oraz lecznicza, m.in. jako środek uspokajający, moczopędny oraz lekarstwo na przeziębienie. Kobiety z plemienia Cahuilla piły napar z korzenia białej szałwii w czasie połogu by przyspieszyć wewnętrzne uzdrowienie. Nie wiadomo, kiedy dokładnie Indianie odkryli leczniczą moc szałwii białej, ponieważ ich kultura oraz wiedza na temat roślin oparta była na tradycji ustnej.

Szałwia biała zdobyła światową sławę przede wszystkim jako roślina sakralna. Indianie wierzą, że ma ona wielką moc oczyszczania i przywracania równowagi duszy. Używają jej w formie kadzidła podczas wszelkich ceremonii do oczyszczania przestrzeni z negatywnych wpływów; jej dym wydziela fenomenalną woń.

Za ten intensywny, poruszający ducha zapach, odpowiada olejek eteryczny, w który roślina wręcz obfituje.

Olejek eteryczny z szałwii białej jest bogaty w 1,8-cyneol (inaczej: eukaliptol). Zawartość tego związku w naszym olejku wynosi aż 65-75%, co w dużej mierze determinuje jego właściwości: jest bakteriobójczy, przeciwzapalny, a także wspomaga pamięć i koncentrację.

1,8 – cyneol jest też tzw. promotorem przejścia, czyli zwiększa przenikanie innych substancji przez skórę – warto zatem dodawać go do innych olejków eterycznych, by wzmocnić ich działanie.

Inne nasze olejki o wysokiej zawartości tego związku to: olejek z eukaliptusa promienistego (Eucalyptus radiata), olejek kajeputowy (Melaleuca leucadendron) oraz olejek niaouli (Melaleuca viridiflora).

WAŻNE:
Olejki eteryczne bogate w 1,8-cyneol mogą powodować problemy z ośrodkowym układem nerwowym i oddychaniem u małych dzieci. Nie należy stosować (w tym dyfuzować) olejku w pobliżu dzieci poniżej 10 roku życia,


WŁAŚCIWOŚCI:

  • antyseptyczny
  • bakteriobójczy
  • przeciwgrzybiczy
  • przeciwzapalny
  • wspierający pamięć i koncentrację
  • lekko uspokajający


ZASTOSOWANIE

  • Wdychanie olejku z szałwii białej działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i wspiera organizm podczas infekcji dróg oddechowych; warto wzbogacić nim inhalację parową.
  • Masaż całego ciała z dodatkiem olejku uspokaja nerwy i koi stany zapalne skóry.
  • Do pielęgnacji cery tłustej i problematycznej. Oczyszcza skórę i zmniejsza stan zapalny, działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
  • Stosowany miejscowo odkaża rany po ukąszeniach i użądleniach, łagodzi pieczenie oraz świąd.
  • Warto wdychać olejek z szałwii białej przed praktyką jogi, medytacji lub podczas szczególnych chwil o znaczeniu duchowym.
  • Do aromatyzacji pomieszczeń – dezynfekuje powietrze i nadaje mu pięknego, ziołowego i mistycznego aromatu. Jest również przydatny gdy wśród domowników panuje przeziębienie.


SPOSÓB UŻYCIA

  • Aromatyzacja powietrza – dodaj kilka kropel do wody w dyfuzorze ultradźwiękowym i ciesz się przepięknym, mistycznym aromatem olejku szałwiowego.
  • Masaż relaksacyjny – 10-15 kropli dodaj do 30 ml oleju bazowego (np. ze słodkich migdałów) i wymieszaj. Tak przygotowany olej do masażu przechowuj w ciemnym szkle, starczy na kilka zabiegów.
  • Kąpiel – kilka kropli olejku rozpuść w łyżce stołowej oleju bazowego, a następnie dodaj do napełnionej wodą wanny. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami).
  • Inhalacja na zimno – wdychaj olejek prosto z buteleczki w trakcie pracy umysłowej lub po prostu, gdy masz na to ochotę.


SKŁAD


Olejek eteryczny z szałwii białej 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!


DOBRZE ŁĄCZYĆ Z


olejkiem lawendowym, kadzidłowym, cytrynowym, z pomarańczy gorzkiej, kajeputowym, z drzewa herbacianego, niaouli, jałowcowym, miętowym (mięta zielona i pieprzowa), z cedru atlaskiego.


OSTRZEŻENIA


Stosować wyłącznie rozcieńczony. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym oraz wrażliwymi okolicami. Nie powinien być używany przez kobiety karmiące, w ciąży oraz dzieci poniżej 10 roku życia; nie należy stosować go również w ich obecności. Tylko do użytku zewnętrznego.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Szałwia biała (Salvia apiana) jest wieloletnim krzewem lub półkrzewem, należącym do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) i dorastającym do 1 – 3 m wysokości. Występuje naturalnie na terenach Kaliforni (USA) oraz Kaliforni Dolnej (Meksyk). Tworzy zaokrąglone krzewy, zdrewniałe u postawy z wzniesionymi gałęziami; jej liście, o charakterystycznej srebrno-zielonej barwie, są aksamitne w dotyku, a po roztarciu w dłoniach wydzielają silny zapach, pochodzący od olejku eterycznego. Preferuje silnie nasłonecznione stanowiska, rośnie na ziemiach suchych i piaszczystych.


INFORMACJE TECHNICZNE


Kraj pochodzenia Bułgaria

Metoda pozyskiwania destylacja z parą wodną

Użyta część rośliny całe ziele

Kolor od przezroczystego do jasnożółtego

Zapach intensywny, ziołowy aromat, lekko ziemisty i słodkawy

Konsystencja rzadka

Temperatura zapłonu 45°C

Gęstość względna 0,916 g/ml

Alergeny linalol ≤ 2 %, limonen ≤ 5 %,

Główne składniki 1,8 – cyneol 65 – 75%, alfa-pinen 5-15%, beta-pinen 5-15%, para-cymen 1-5%), kamfora 1-4%


BIBLIOGRAFIA


1. R. Tisserand, R. Young, Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Proffesionals, 2nd edition, 2014
2. A. Król, A. Kokotkiewicz, M. Luczkiewicz, White Sage (Salvia apiana) – a Ritual and Medicinal Plant of the Chaparral: Plant Charakteristics in Comparison with Other Salvia Species, Department of Pharmacognosy, Faculty of Pharmacy, Medical University of Gdańsk, Gdańsk, Poland



Kraj pochodzenia: Bułgaria
Aromat: ziołowy, intensywny
Zastosowanie: aromatyzacja pomieszczeń, inhalacje podczas przeziębień i grypy, do produkcji świec sojowych, masaże, dla poprawy pamięci i koncentracji
Ostrzeżenia: do użytku zewnętrznego, unikać kontaktu z oczami i uchem wewnętrznym, nie dla kobiet w ciąży i karmiących, nie dla dzieci poniżej 10 roku życia

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

    Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

      OK