Absynt

Domowy absynt – sklep

W kategorii Absynt mamy dla Was do wyboru kilka produktów, które umożliwią Wam proste i szybkie wykonanie absyntu w domu:

absynt – esencja zielona
absynt – esencja czerwona
absynt – mieszanka ziół

Uwaga! Sprzedawane w naszym sklepie zaprawki do absyntu mają wartość jedynie kolekcjonerską. Nie są przeznaczone do spożycia ze względu na wysoką zawartość tujonu.

Absynt – co to jest?

Absynt to alkohol wysokoprocentowy otrzymywany w procesie destylacji z wykorzystaniem aromatycznych ziół. Mieszanka ziołowa do absyntu zawiera przede wszystkim bylicę piołun (nazywaną również piołunem lub, podobnie jak sam alkohol, absyntem). Obok niej muszą znajdować się nasiona kopru włoskiego oraz anyżu. Pozostałe zioła to już fantazja twórcy.

Absynt – działanie

Tym, co odróżnia absynt od zwykłych wódek smakowych, jest tujon – składnik olejku eterycznego bylicy piołun. Tujon w dużych ilościach wywołuje lekkie działanie psychoaktywne. Połączenie tego działania z działaniem alkoholu daje niepowtarzalny efekt, który od początków istnienia absyntu zyskał zastępy wielbicieli. Niestety wysokie dawki tujonu mogą także okazać się toksyczne, dlatego prawo UE zabrania sprzedaży absytnu oraz esencji absyntu, które mają więcej niż 55 mg tujonu na 100 ml. Tradycyjny trunek z dawnych czasów zawierał tujonu znacznie więcej: od 150 do nawet 300 mg na 100 ml.

Absynt – jak zrobić w domu? Przepis.

Przepis na domowy absynt z wykorzystaniem zaprawki lub esencji absyntu jest bardzo prosty. Wystarczy wlać taką esencję do 0,75 l alkoholu o stężeniu minimum 50%, a najlepiej 70%. Następnie trunek należy odstawić do lodówki na przynajmniej 2-3 dni, a jeszcze lepiej na tydzień, aby składniki się przegryzły (im dłużej, tym lepiej). Jeśli natomiast chcecie wykonać absynt w tradycyjny sposób, zachęcamy do wykorzystania naszej mieszanki ziół na absynt. Wraz z nią otrzymacie szczegółową instrukcję przygotowania 1 l trunku oraz naklejkę na butelkę.

Absynt – jak pić?

Istnieje kilka sposobów na spożywanie absyntu. Wyjątkowość (i „wysokoprocentowość”) tego alkoholu sprawiła, że jego picie stało się istnym rytuałem. Powstały nawet specjalnie przeznaczone do tego łyżeczki z ozdobnym, ażurowym wycięciem oraz dekoracyjne kieliszki.

Klasyczny sposób polega na tym, że na kieliszku umieszcza się ażurową łyżeczkę i kładzie na niej 1 lub 2 kostki cukru. Do kieliszka wlewa się około 20-30 ml absyntu, lejąc po kostkach. Następnie cukier podpala się i czeka, aż cały otaczający go alkohol wypali się. Cukier będzie topniał i spływał do kieliszka. Następnie resztę cukru wrzuca się do kieliszka, dokładnie miesza, a całość uzupełnia mocno zmrożoną wodą w proporcji 3 lub 5 części wody na 1 część absyntu. Gotowe :)

Domowy absynt – sklep

W kategorii Absynt mamy dla Was do wyboru kilka produktów, które umożliwią Wam proste i szybkie wykonanie absyntu w domu:

absynt – esencja zielona
absynt -…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko
 • Piołun ziele dziko rosnące
  8,70
  ×

  Piołun ziele dziko rosnące

  Wybierz wariant produktu

  Artemisia absinthium

  Piołun ziele dziko rosnące

  Bardzo gorzkie zioło intensywnie pobudzające procesy trawienne oraz pracę jelit i wątroby. Czyści z grzybów, pasożytów i robaków.
 • Modern Absinthe
  22,90
  ×

  Modern Absinthe

  Wybierz wariant produktu

  Modern Absinthe

 • Esencja Absyntu
  Bestseller
  21,89
  ×

  Esencja Absyntu

  Wybierz wariant produktu

  Esencja Absyntu

 • Mieszanka ziół - absynt
  10,64
  ×

  Mieszanka ziół - absynt

  Wybierz wariant produktu

  Mieszanka ziół - absynt

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK