• Żeń-szeń koreański biały
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żeń-szeń koreański biały
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żeń-szeń koreański biały
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Panax ginseng

Żeń-szeń koreański biały

To Panax ginseng, czyli żeń-szeń klasyczny, lecz poddany innej obróbce niż czerwony i przez to łagodniejszy w działaniu.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 178 sztuk
  31,54
  W magazynie: 178 sztuk
  31,54
  W magazynie: 191 sztuk
  33,23
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Żeń-szeń biały

Żeń szeń biały to ten sam gatunek, co żeń-szeń czerwony, czyli Panax ginseng. Różnica polega na tym, że korzeń żeń-szenia czerwonego po zebraniu i pokrojeniu poddaje się działaniu gorącej pary wodnej, dzięki czemu zyskuje on swój charakterystyczny, czerwony kolor. Do tego nie pozbawia się go skórki. Żeń szeń biały natomiast obiera się ze skórki i suszy na słońcu zaraz po zbiorach. Sposób obróbki żeń szenia w istotny sposób wpływa na jego skład chemiczny i działanie.


DZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

Oba rodzaje żeń-szenia działają adaptogennie i przeciwzapalnie, wzmacniają organizm, redukują zmęczenie, poprawiają krążenie krwi i podnoszą odporność.

Żeń szeń czerwony zawiera wysoką ilość aktywnych saponin (ginsenozydów) i znany jest ze swojego działania stymulującego. Działa intensywnie, podnosi tętno i ciśnienie krwi. Wyostrza koncentrację i zmysły, poprawia nastrój, dodaje energii i motywacji do działania.

Żeń szeń biały z kolei zawiera mniej aktywnych saponin i posiada nieco inny profil chemiczny. Dzięki temu jego działanie jest łagodniejsze. Nie stymuluje tak bardzo jak czerwony i nie podnosi ciśnienia krwi, dlatego może być stosowany przez osoby z nadciśnieniem, podatne na stres i mające problemy z zasypianiem [1].

To, co szczególnie wyróżnia żeń-szeń biały, to pozytywny wpływ na nastrój, profil lipidowy i układ sercowo naczyniowy. Eksperymenty na zwierzętach wykazały, że żeń-szeń biały podnosi poziom serotoniny w mózgu, pomaga unormować poziom cholesterolu i poprawia kondycję naczyń krwionośnych [2, 3, 4].


ZASTOSOWANIE

 • w celu ogólnego wzmocnienia organizmu i uodpornienia go na różne czynniki stresowe
 • w celu poprawy koncentracji i wydolności intelektualnej
 • w celu poprawy nastroju
 • w okresie rekonwalescencji
 • w celu poprawy funkcjonowania osób w wieku podeszłym
 • jako wsparcie w terapii hiperlipidemii i chorób układu sercowo-naczyniowego


SKŁAD


Żeń szeń biały (Panax ginseng) 100%. Surowiec najwyższej jakości!


SPOSÓB UŻYCIA


Odwar (korzeń cięty):

1-2 łyżeczki korzenia zalać szklanką wrzącej wody, gotować na wolnym ogniu 10-15 minut. Pić rano i w południe po pół szklanki lub po jednej szklance.

Napar (korzeń mielony):

Pół łyżeczki mielonego korzenia zalać niewielką ilością gorącej wody. Po ostudzeniu wypić razem z osadem. Stosować 1-2 razy dziennie, najlepiej w pierwszej połowie dnia.

Nalewka

Cięty korzeń zalać alkoholem 40-60% w proporcji 1:5. Odstawić na 4 tygodnie, co jakiś czas wstrząsnąć. Na koniec przecedzić. Stosować po jednej łyżeczce (5 ml) 1-2 razy dziennie.

Nie stosować wieczorem – żeń-szeń może utrudnić zasypianie.

Po dwóch miesiącach stosowania żeń-szenia zaleca się zrobić przerwę na 1-2 miesiące, potem można wznowić stosowanie.


SYNERGIA


Miłorząb japoński i guarana wzmacniają pozytywne oddziaływanie żeń-szenia na funkcje kognitywne.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę. Nie podawać dzieciom.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Żeń-szeń (Panax ginseng) należy do rodziny araliowatych. Występuje naturalnie w Chinach, Korei i Japonii, a także na dalekim wschodzie Rosji. Wykształca charakterystyczny korzeń, często przypominający człowieka. Nad ziemią tworzy trójpalczaste liście i kwiatostany zebrane w baldachy złożone.


BIBLIOGRAFIA


1. The Difference between White and Red Ginseng: Variations in Ginsenosides and Immunomodulation. https://openaccess.leidenuniv.nl
2. White Ginseng Ameliorates Depressive Behavior and Increases Hippocampal 5-HT Level in the Stressed Ovariectomized Rats. https://www.hindawi.com
3. Hypolipidemic and Antioxidant Properties of Phenolic Compound-Rich Extracts from White Ginseng (Panax ginseng) in Cholesterol-Fed Rabbits. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Effects of Korean White Ginseng (Panax Ginseng C.A. Meyer) on Vascular and Glycemic Health in Type 2 Diabetes: Results of a Randomized, Double Blind, Placebo-controlled, Multiple-crossover, Acute Dose Escalation Trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. https://pl.wikipedia.orgCzęść rośliny: korzeń
Kraj pochodzenia: Chiny
Zdrowie: Chroniczne zmęczenie
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Marcin S., W dniu: 01.12.2019

  Bardzo dobry żeń-szeń. Kupuję od dłuższego czasu, efekt pozytywny.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK