Cassia (Cassia obovata) może służyć zarówno jako dodatek do henny, jak i jako odżywka stosowana samodzielnie. Z henną tworzy ogniste, jasno-rude kolory, a samodzielnie nadaje włosom złoty blask. Cassia często błędnie jest nazywana bezbarwną lub neutralną henną przez to, że ma bardzo zbliżone do henny działanie. Barwnik zawarty w cassji (chryzofanol), podobnie do barwnika henny (lawsonu), łączy się z keratyną we włosach, co powoduje ich wzmocnienie i optyczne pogrubienie, a także nadaje im niesamowity blask.
Cassia przeznaczona jest do użytku zewnętrznego jako w pełni naturalny barwnik lub odżywka do włosów. Naturalna cassia w większości przypadków nie powoduje uczulenia, chociaż przed pierwszym użyciem warto się upewnić, że mieszanka nas nie podrażnia. Ponadto nie niszczy włosów, w przeciwieństwie do farb syntetycznych. Dzięki swojemu działaniu wzmacnia i pogrubia włosy.
Cassia nadaje włosom złote refleksy bez względu na ich kolor. Złoty barwnik cassji można zneutralizować poprzez odpowiednie dodatki. W połączeniu z henną daje jasny i intensywnie rudy kolor.
Cassia nie ma działania rozjaśniającego włosy.
Przygotowanie mieszanki:
Proszek z dodatkami zalej przegotowaną wodą lub naparem o temperaturze około 80°C. Pasta powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Do mieszanki dodaj kwaśny sok (z cytryny, z jabłek, aronii) i odstaw na 4-12 godzin tak długo, aż sproszkowane liście uwolnią barwnik.
Przygotowanie włosów:
Przed użyciem cassi włosy umyj szamponem z SLS/SLeS i osusz, by włosy były wilgotne, ale nie mokre. Nie nakładaj na nie żadnej odżywki. Spróbuj rozczesać włosy przed myciem i nałożeniem mieszanki, by ułatwić rozczesywanie po spłukaniu.
Farbowanie:
Przygotowaną mieszankę nałóż na lekko wilgotne włosy pasmo po paśmie. Na włosach trzymaj, w zależności od oczekiwanego efektu, 2-6 godzin. Zabezpiecz włosy, by niczego nie pobrudzić i zachować ciepło.
Po farbowaniu:
Cassię spłucz letnią wodą do wypłukania całości z włosów, aż woda przestanie być kolorowa. Nie nakładaj później odżywki i nie myj włosów przez 48h. Po tym czasie wróć do swojej codziennej pielęgnacji.
Do cassi możesz dodać inne zioła oraz wywary. Szczególnie polecamy proszek z kozieradki oraz wywary z siemienia lnianego lub prawoślazu. Pomagają one zniwelować towarzyszące niektórym uczucie tępych włosów po zabiegu.
Podczas farbowania włosy możesz owinąć folią spożywczą, a następnie ręcznikiem lub założyć nielubianą czapkę. Pozwoli to zapewnić, że nie ubrudzisz nic cassią i stworzyć optymalną temperaturę do działania barwnika.
Złote tony cassi w łatwy sposób zneutralizujesz, dodając do mieszanki proszku z amli (25 g na 100 g cassi), soku z aronii (100 ml na 100 g cassi) lub proszku z berberysu (25 g na 100 g cassi).
Jeżeli pierwszy raz używasz ziół i bardzo obawiasz się zmiany koloru, po spłukaniu włosów możesz nałożyć odżywkę. Spowoduje to, że barwnik nie utleni się i nie nabierze bardziej złotej barwy.
Według niektórych źródeł zawarty w cassii chryzofanol ma zdolność “scalania” włókien keratynowych. Nie odbuduje to zupełnie włosów, jednak ma duże znaczenie w procesie regeneracji po zniszczeniach.
Ponadto cassia pomaga na problemy ze skórą głowy: oczyszcza ją z niepożądanych drobnoustrojów, a także zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry głowy.
Przykładamy wielką wagę do jakości oferowanych przez nas produktów, dlatego testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium MagLab.
Poniżej znajduje się certyfikat analizy dla Cassia, sporządzony przez dział jakości naszego MagLabu:
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas