Modułowy zestaw na boreliozę wg Buhnera

To kilka zestawów wspomagających, z których każdy dedykowany jest poszczególnym objawom (basic, rozszerzony, stawy, neuro).

  • ; 0 0;
  • ; 0 0;
  • ; 0 0;
  • ; 0 0;
 • W magazynie: 9 sztuk
  119,01
  W magazynie: 9 sztuk
  119,01
  W magazynie: 0 sztuk
  135,06
  W magazynie: 13 sztuk
  129,41
  W magazynie: 9 sztuk
  153,71
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:Zestawy modułowe na boreliozę – jak wybierać?

Borelioza jest chorobą uciążliwą i wieloukładową. Aby zwiększyć skuteczność i powodzenie terapii wprowadziliśmy do oferty „zestawy modułowe”. Zaprojektowaliśmy je tak, aby poszczególne moduły – czyli zestawy, odpowiadały na konkretne potrzeby, a także aby można było je bezpiecznie ze sobą łączyć. Stopniowe poszerzanie kuracji przynosi wiele korzyści i pozwala szybciej powrócić do zdrowia. Zioła stanowią niezawodne wsparcie dla organizmu na każdym etapie trwania infekcji, a także są ważnym elementem regeneracji po przebytej chorobie.

Uzupełnienie diety w zioła i naturalne suplementy przynosi wiele korzyści zarówno w trakcie antybiotykoterapii jak i wiele lat po zakończonym leczeniu, gdy objawy nie w pełni zniknęły. Pozwalają lepiej funkcjonować i pełniej korzystać z życia.

Poszczególne zestawy zostały skomponowane w oparciu o rzetelne badania naukowe, aktualne publikacje S.H. Buhnera oraz nasze wieloletnie poszukiwania. Staraliśmy się zmaksymalizować skuteczność działania przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i prostoty. Poszczególne moduły mogą być włączane do kuracji wg indywidualnych potrzeb.

→ Jeśli z jakiegoś powodu forma kapsułek nie jest dla Ciebie optymalna, możesz zamówić te same zestawy w formie skoncentrowanych płynnych wyciągów tutaj.


ZESTAW BAZOWY basic lyme protocol

Rdestowiec
(Polygonatum cuspidatum, Polygonum japonicum, Reynoutria japonica; eng. Japanese knotweed)

Koci pazur
(Uncaria tomentosa; czepota puszysta; vilcacora; eng. cat’s claw; )

Andrographis
(Andrographis paniculata)

Szczeć
(Dipsacus fullonum; eng. teasel root)

Zestaw bazowy zawiera kapsułki z surowców zielarskich należących do kanonu przeciwboreliozowego. Zioła zostały dobrane tak, aby jak najskuteczniej wyeliminować krętki boreliozy z organizmu i wspomóc organizm w walce z infekcją. Zestaw ten stanowi solidny fundament, na którym można oprzeć się, gdy dopiero rozpoczynamy kurację.

Zestaw bazowy nie tylko wspomaga usuwanie drobnoustrojów z organizmu, ale także pobudza układ odpornościowy, aktywuje naturalną odpowiedź przeciwzapalną oraz sprzyja ochronie komórek śródbłonka. Zioła działają na wielu frontach jednocześnie, ale nie zawsze to wystarczy. Niestety krętki boreliozy to dość przebiegłe i wciąż zagadkowe mikroorganizmy. Spiralna budowa (krętki są silnie skręcone) oraz duża ruchliwość sprawiają, że z łatwością przemieszczają się do odległych tkanek i narządów. Krętki szczególne upodobanie mają do tkanek obfitujących w kolagen i substancje odżywcze (zasiedlają stawy, ciecz wodnistą oka, tkanki serca, opony mózgowo-rdzeniowe i różne bogate w kolagen miejsca w organizmie, takie jak skóra i kolana). Dlatego często niezbędne jest poszerzenie zestawu bazowego o kolejne moduły.

Dodatkowo osłabienie wynikające z samej choroby a także długotrwałe przyjmowanie antybiotyków powodują większe narażenie na wystąpienie powikłań – np. zwiększone ryzyko rozwoju grzybic. Dlatego stosowanie odpowiedniej diety oraz suplementowanie ziół jest tak ważne i korzystne. Zioła wspierają procesy oczyszczania i odtruwania, a także pomagają utrzymać niebezpieczne patogeny (w tym grzyby takie jak candida zasiedlające jelita) w żelaznej dyscyplinie.


ZESTAW UZUPEŁNIAJĄCY complementary lyme protocol

LuCorAsh – Lukrecja Cordyceps Ashwagandha – unikalne połączenie trzech ziół w jednej kapscułce;
(eng. Licorice, Glycyrrhiza glabra; Cordyceps sinensis; Ashwagandha, Withania somnifera; 3 in 1 formula)

Szałwia czerwona
(Salvia miltiorrhiza)

Tarczyca bajkalska
(Scutellaria baicalensis; eng. Chinese skullcap/ Baikal skullcap)

Żeń-szeń syberyjski
(Eleutherococcus senticosus, eng. siberian ginseng)

Zestaw uzupełniający kompleksowo wspiera organizm oraz pobudza procesy regeneracji.
Polecany jako uzupełnienie i poszerzenie zestawu bazowego.

Protokół uzupełniający zawiera zioła, które niezwykle skutecznie wspomagają organizm w odpowiedzi przeciwzapalnej, a także niwelują negatywne skutki wywołane przez infekcje. Zioła zostały dobrane tak, aby przyśpieszyć rekonwalescencję oraz w jak największym stopniu poprawić jakość życia.

Każda spośród roślin leczniczych, która znalazła się w tym zestawie ma swój unikalny profil działania- a połączone razem mają jeszcze większą moc. Korzyści jakie płyną z przyjmowania tych ziół wpływają na kondycję całego organizmu – nie tylko fizycznie zwiększając poziom energii oraz witalności, ale także oddziałując pozytywnie na samopoczucie i zdolności poznawcze.


ZESTAW STAWY lyme arthritis protocol

Boswellia
(Boswellia serrata; salai guggal)

Kwas hialuronowy
(Hyaluronic acid)

Witamina C
(vitamin C)

Cynk
(pikolinian cynku; zinc)

Diabelski pazur
(Harpagophytum procumbens; diabelski pazur, ang. devil’s claw)

Zestaw stawy polecany jest osobom, które doświadczają bólu, obrzęku i ograniczenia ruchomości (sztywność) w obrębie stawów. Zestaw został stworzony, aby wspierać regenerację i odbudowę struktur kolagenowych w obrębie układu kostno-stawowego oraz łagodzić skutki infekcji krętkami boreliozy. Zioła, mikro i makroelementy nie tylko dostarczają niezbędnych składników budulcowych, ale także skutecznie wspierają naturalne procesy naprawcze.

Gdy bakterie wywołujące boreliozę zasiedlą się w stawach, mogą powodować boreliozowe zapalenie stawów (borelioza stawowa, ang. Lyme arthritis). Dolegliwości najczęściej dotyczą dużych stawów, zwłaszcza kolanowych, rzadziej stawów ramienno – barkowych, łokciowych, nadgarstkowych, biodrowych i skokowych. Zdarza się, że ból lub obrzęk „migruje” z jednego stawu do drugiego, a między epizodami bólu mogą wystąpić okresy bez objawów.
Towarzyszące bólowi ograniczenie ruchomości stawów w znacznym stopniu wpływa na jakość życia i możliwość poruszania się.

Odbudowa struktur kolagenowych oraz wzmacnianie naturalnych procesów odpowiedzi przeciwzapalnej organizmu są kluczową strategią w łagodzeniu objawów boreliozy stawowej.


ZESTAW NEURO borelioza neuroboreliosis protocol

Gou teng
(Uncaria rhynchophylla)

Kudzu
(Pueraria lobata)

L-tryptofan
(L-Tryptophan)

Zestaw neuroborelioza wspiera regenerację układu nerwowego i wspomaga funkcjonowanie poznawcze. Zioła oraz suplementy zostały dobrane aby jak najefektywniej wspomóc leczenie neuroboreliozy, czyli neurologicznej postaci boreliozy. Zestaw ten uzupełnia dietę w składniki, które działają ochronnie na tkankę nerwową oraz wspierają naturalną odpowiedź przeciwzapalną organizmu.

Krętki boreliozy, najczęściej genogatunek Borrelia garinii, atakując tkankę nerwową potrafią spowodować objawy neurologiczne, takie jak paraliż nerwów twarzowych (np. porażenie Bella), niedowład, uczucie mrowienia, drętwienia kończyn czy promieniujące nerwobóle.
Oprócz stanów zapalnych nerwów i korzeni nerwowych, w wyniku infekcji może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, z charakterystycznymi objawami takimi jak: silne bóle głowy, sztywność karku, gorączka czy problemy z koordynacją ruchów.

Objawy neuroboreliozy mogą dotyczyć także ośrodkowego układu nerwowego – powodując wysoką drażliwość, zmęczenie, bóle głowy, dezorganizację i obniżoną sprawność intelektualną, a także pogorszenie pamięci i zdolności kojarzenia. Może również dojść do zaburzeń snu (zwiększonej senności w ciągu dnia, bezsenności w nocy), zmiany nastroju lub osobowości.
Zestaw neuroborelioza został stworzony, aby łagodzić te specyficzne objawy oraz stymulować procesy regeneracji tkanki nerwowej.

W połączeniu z zestawem podstawowym pomaga powstrzymać szkody, które powodują bakterie, wspiera organizm do obrony przed infekcją i przede wszystkim pomaga odzyskać zdrowie.BIBLIOGRAFIA


1. Buhner, S., H., (2020). „Leczenie boreliozy. Naturalne leczenie boreliozy i jej koinfekcji – chlamydiozy oraz riketsjoz z grupy gorączki plamistej. ” Wydanie drugie.
(tytuł oryginalny: „Healing Lyme. Natural Healing of Lyme Borreliosisand thecoinfestions Chlamydia and Spotted Fever Rickettsioses. Second Edition, Revised, Expaned, Updated. (2015)).
2. Pancewicz, S. A. et al. Diagnostyka I Leczenie Chorób Przenoszonych Przez Kleszcze Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Epidemiologów I Lekarzy Chorób Zakaźnych. Przegląd Epidemiol. 69, 421–428 (2015).
3. Rydz-Stryszowska, I., Batko, B., Krawiec, P., Krzanowski, M., Jurek-Krawiec, M., & Skura, A. (2007). Boreliozowe zapalenie stawów. Przegląd Lekarski, 64(1).
4. Smoleńska, Ż., Matyjasek, A. & Zdrojewski, Z. Borelioza — najnowsze rekomendacje w diagnostyce i leczeniu. Forum Reumatol. 2, 58–64 (2016).
5. Thompson, A., Hynicka, L. M. & Shere-wolfe, K. D. Comprehensive Review of Herbal Supplements Used for Persistent Symptoms Attributed to Lyme Disease. 22, (2023).
6. Wysocki, J. (2020). Neurootologiczne postacie boreliozy. Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny, 9(4), 39-44.
7. Zajkowska, J. & Drozdowski, W. Neuroborelioza – trudności diagnostyczne. (2016)Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK