Nanga

Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga

Bestsellery
Withania somniferaIntensywny, mentolowy aromat, który pobudza umysł i stawia na nogi. Łagodzi bóle mięśni, ułatwia oddychanie podczas infekcji górnych dróg oddechowych.
11,89 zł
  • Cena za 100ml:118,90 zł
Wybierz opcję
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga
Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga

Opis produktu

!https://files.nanga.pl/produkty/olejekmiętapeprzowaminbaner.jpg!
h2. *Olejek z mięty pieprzowej 100% eteryczny Nanga* *Olejek ten pozyskiwany jest ze świeżego ziela mięty pieprzowej (_Mentha piperita_)*. Mięta pieprzowa powstała ze spontanicznego skrzyżowania się dwóch gatunków: mięty nadwodnej (_Mentha aquatica_) z miętą zieloną (_Mentha spicata_). Przypuszcza się, że miało to miejsce w Anglii w XVIII wieku. Następnie zaczęto ją regularnie uprawiać tam, a potem w całej Europie. Dziś uprawy mięty pieprzowej rozpowszechnione są na całym świecie. *Olejek z mięty pieprzowej pachnie jak miętowe cukierki*. Jest to ten sam aromat, który wykorzystuje się w produkcji słodyczy o smaku łączącym miętę z ciemną czekoladą. Delikatnie słodki, mroźny, orzeźwiający. Zimno mentolu lekko szczypie w nozdrza i w oczy. Po wąchaniu chusteczki z olejkiem pozostaje mi chłodny „ślad” pod nosem. *Wszyscy wiemy, że mięta to niezawodne wsparcie dla układu trawiennego*. Znajdziemy ją w kroplach żołądkowych i w Amolu. I nie bez powodu, gdyż mięta bardzo skutecznie pobudza wydzielanie soków trawiennych i żółci, a także działa rozkurczowo na przewód pokarmowy, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Ale mięta, a szczególnie pozyskany z niej olejek, posiada jeszcze kilka innych, ciekawych właściwości. *Olejek miętowy pozytywnie wpływa wpływa na układ nerwowy i orzeźwia umysł w momentach wyczerpania psychicznego*. Warto zatem wspomagać się nim w dniach, kiedy mamy dużo pracy lub obniżony nastrój, który sprawia, że najchętniej odłożylibyśmy wszystko na jutro. Wystarczy wtedy nanieść kilka kropli olejku na chusteczkę i trzymać ją w kieszeni, żeby móc go powąchać co jakiś czas. Dobrze jest go wtedy połączyć z *olejkiem z pomarańczy słodkiej* dla polepszenia nastroju albo z *olejkiem rozmarynowym*, kiedy musimy się skupić na pracy intelektualnej lub nauce. Olejek miętowy przydaje się także do relaksującego masażu oraz do inhalacji przy zatkanych zatokach lub zalegającej wydzielinie z płuc i oskrzeli. Jak wiele innych olejków, posiada również właściwości antyseptyczne. *Olejek miętowy jest szeroko stosowany w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym i perfumeryjnym*. Olejek ten bądź pozyskany z niego mentol znajdziemy w pastylkach miętowych, gumach do żucia, płynach do płukania ust, pastach do zębów, szamponach, mydłach, czy maściach przeciwbólowych. Z kolei w perfumach stosuje się zawarty w olejku związek o nazwie menton. W sprzedaży posiadamy również olejek z mięty pieprzowej z upraw organicznych.
! ! ! *Uwaga - olejek miętowy pobudza*. Stosuj go w pierwszej połowie dnia. Naniesiony na skórę wywołuje uczucie chłodu, *ale jednocześnie piecze*. Zanim go użyjesz, zrób próbę na małej powierzchni skóry. * *Kominek aromaterapeutyczny* - do kominka aromaterapeutycznego wlej do pełna wodę i dodaj 3 - 10 kropel olejku. Na dole rozpal świeczkę. Przebywaj blisko kominka, aby wdychać jak najwięcej związków lotnych. * *Inhalacja* - 5 kropli olejku dodaj do gorącej wody, nakryj głowę ręcznikiem i wdychaj unoszącą się parę przez 5-10 minut. Uważaj, aby para nie dostawała się do oczu. Możesz także nanieść kilka kropel olejku na chusteczkę i inhalować się nią kilka razy dziennie. * *Kąpiel* - 10 - 30 kropli olejku dodaj do wanny z gorącą wodą i dobrze wymieszaj. Zanurz się w wodzie na co najmniej 20 minut. Nie używaj środków myjących (najlepiej wziąć prysznic przed kąpielą z olejkami). * *Masaż* - 15 - 30 kropel olejku dodaj do 50 ml oleju bazowego (np. z dzikiej róży) i wymieszaj. Olej możesz nieco podgrzać. Wmasuj w zmęczone mięśnie. * *Inne* - 2 - 3 krople olejku dodaj do porcji żelu pod prysznic lub szamponu, szczególnie w gorący, upalny dzień :) - 5 - 10 kropli dodaj do kremu lub oleju bazowego i wmasuj w klatkę piersiową przy zalegającej wydzielinie z płuc
! *Olejek z mięty pieprzowej 100%*. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
! Olejkiem z pomarańczy słodkiej, olejkiem cytrynowym, olejkiem brzozowym, olejkiem z eukaliptusa promienistego, olejkiem sosnowym, olejkiem świerkowym, olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem lawendowym, olejkiem rozmarynowym, olejkiem bergamotkowym, olejkiem majerankowym, olejkiem tymiankowym, olejkiem goździkowym.
! Łacińska nazwa _Mentha_ pochodzi z greckiej mitologii od imienia leśnej nimfy Menthe, w której według mitu, zakochał się Hades, bóg podziemnego świata zmarłych. Zazdrosna żona Hadesa, Persefona, zamieniła nimfę w roślinę - miętę. Głównymi aktywnymi składnikami olejku z mięty pieprzowej są *mentol* (48-68%) oraz *menton* (do 25%). To właśnie mentol wywołuje uczucie chłodu, koi ból mięśni oraz stawów, a także łagodzi dolegliwości układu pokarmowego. Szeroko stosowany jest w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym, natomiast menton znalazł zastosowanie głównie w przemyśle perfumeryjnym.
! Kobiety w ciąży pod żadnym pozorem nie powinny używać olejku z mięty pieprzowej, ponieważ wpływa on bezpośrednio na układ hormonalny kobiety. Nie należy stosować go wieczorem, ponieważ powoduje bezsenność, a stosowany dłużej może zaburzać naturalny cykl snu. Przed bezpośrednim kontaktem ze skórą, należy go rozcieńczyć. U osób z wrażliwą cerą może powodować pieczenie.
! *Mięta pieprzowa* (_Mentha piperita_) to bylina z rodziny jasnotowatych - _Lamiaceae_. Lubi rosnąć w miejscach dobrze nasłonecznionych i na żyznych, wilgotnych glebach. Osiąga do 1 m wysokości. Pod ziemią lub na powierzchni ziemi tworzy kłącza, za pomocą których się rozmnaża. Jej łodyga jest rozgałęziona i rzadko owłosiona. Liście naprzemianległe, o kształcie jajowatym lub lancetowatym i ząbkowanych brzegach. Drobne, wargowe kwiaty wyrastają w nibyokółkach, tworząc nibykłosy. Owocem mięty jest rozłupnia składająca się z czterech rozłupek.
! ! Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna. Do produktu *olejek z mięty pieprzowej* dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć: * *Specyfikację jakościową* * *Certyfikat analizy* * *Listę alergenów* * *IFRA* * *Kartę charakterystyki (SDS)* "W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail(Kontakt)":mailto:maglab@nanga.com.pl
! 1. Aromaterapia i inne terapie naturalne. Wyd. Rea. 2006 2. https://klaudynahebda.pl 3. https://pl.wikipedia.org 4. https://pl.wikipedia.org

Właściwości

Opinie (14)

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane, wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie

O nas
Uwielbiamy zioła i chcemy dzielić się nimi z Wami! Współpracując z producentami z Polski oraz z różnych zakątków świata, stale rozwijamy naszą unikalną, bardzo bogatą ofertę. Dodatkowo współdziałamy z lokalnymi zielarzami, którzy pozyskują dla nas dzikie, rodzime zioła szanując zasady zrównoważonego zbioru. Zajmujemy się również uprawą wybranych roślin na naszym ekologicznym polu w Wiśniewce. Obecnie nie tylko sprowadzamy, uprawiamy, zbieramy i sprzedajemy zioła, ale także dzielimy się wiedzą na ich temat. Zajrzyj na nasz Magiczny Blogród, aby dowiedzieć się więcej!
Kontakt

Nasz zespół obsługi klienta jest do Waszej dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00

Obserwuj nas

© MagicznyOgród 2025. All Right Reserved.
e-commerce platform by

Metody dostawy
InPost
GLS
DPD
Poczta Polska
Metody płatności
Visa
MasterCard
Przelewy24
BLIK
PayPal
more