• Przelot kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Przelot kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Przelot kwiat
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Anthyllis vulneraria

Przelot kwiat

Świetny do celów kosmetycznych: nawilża skórę, poprawia jej wygląd i przyspiesza regenerację. Redukuje niekorzystne zmiany.

  • ; 1
 • W magazynie: 51 sztuk
  7,03
  W magazynie: 51 sztuk
  7,03
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Przelot pospolity – kwiat

Przelot pospolity (Anthyllis vulneraria) pozytywnie wpływa na skórę i błony śluzowe. Przyspiesza przemianę materii, wspomaga oczyszczanie organizmu i reguluje pracę jelit. Łagodnie uspokaja.

Surowcem są kwitnące na żółto kwiaty przelotu, które wykorzystywano w medycynie ludowej od czasów średniowiecznych. Pierwsze zapiski na ich temat pochodzą z Niemiec i wskazują na zastosowanie kwiatów przelotu głównie do leczenia ran, oparzeń i odmrożeń skóry. Ponadto napary z kwiatów spożywano w przypadku kaszlu, bólu gardła i w celu oczyszczenia krwi. Vulneraria znaczy uzdrowiciel.


KWIAT PRZELOTUDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Kwiat przelotu doskonale sprawdza się w zastosowaniu zewnętrznym, dlatego spotkać go możemy w dobrych kosmetykach. Wyciągi z kwiatów przelotu pogłębiają i utrzymują nawilżenie skóry, pobudzają jej regenerację, sprzyjają gojeniu się ran, odleżyn i zmian dermatologicznych. Pomagają zredukować zaczerwienienie, wypryski i skórne objawy alergiczne. Pozytywnie wpływają też na zdrowie jamy ustnej i gardła.
 • Kwiat przelotu spożywany w postaci naparów działa łagodnie uspokajająco i relaksuje mięśnie gładkie.
 • Zawarte w przelocie izoflawony funkcjonują jako fitoestrogeny i tym samym wspierają prawidłową gospodarkę kobiecych hormonów płciowych. W tym wypadku warto połączyć kwiaty przelotu z innymi ziołami zawierającymi fitoestrogeny, np. z kwiatami koniczyny, kozieradką, czy lucerną.
 • Ponadto napary z kwiatów przelotu pobudzają przemianę materii i pomagają uregulować wypróżnienia.

[1, 2]


PRZELOT KWIATZASTOSOWANIE


Zewnętrznie:

Do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, zaczerwienionej, do przemywania zmian alergicznych, wyprysków, ran i odleżyn, do płukania jamy ustnej i gardła.

Wewnętrznie:

 • w celu poprawy przemiany materii
 • oczyszczanie organizmu
 • wspieranie kobiecej gospodarki estrogenowej
 • relaks


SKŁAD


Przelot pospolity – kwiat 100%. Surowiec najwyższej jakości!


PRZELOT KWIATDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Przelot – herbata (kwiat cięty):

1 łyżkę suchych kwiatów zalać szklanką wrzącej wody, parzyć pod przykryciem 15-20 minut, przecedzić. Spożywać 2-3 razy dziennie lub zastosować do przemywania skóry, do okładów oraz do płukania jamy ustnej i gardła.


Nalewka:

Proporcje: 1:5. Ciepły alkohol 50%. Macerować minimum 3 tygodnie, mieszać od czasu do czasu. Zażywać po 5 ml (1 łyżeczka) 2-3 razy dziennie.


Wyciąg na winie:

700 ml czerwonego wina wytrawnego na 100 g suchych kwiatów. Macerować minimum 4 tygodnie. Zażywać 1 kieliszek dziennie przez 1-2 tygodnie, a kurację stosować raz na 2-3 tygodnie.


SYNERGIA


Działanie estrogenne przelotu wzmocni kwiat koniczyny, kozieradka, niepokalanek, lucerna i wilżyna.


PRZECIWWSKAZANIA


Nadwrażliwość na roślinę.
Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny spożywać kwiatów przelotu, ale mogą stosować je zewnętrznie.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Przelot pospolity należy do rodziny bobowatych. Pochodzi z Europy Południowej, rozprzestrzenił się na całą Europę, Azję Zachodnią i Afrykę Północną. Spotykany jest także w Ameryce Północnej. W Polsce jest pospolity. Rośnie na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, na słonecznych stokach i przy drogach. Preferuje gleby suche i kredowe oraz miejsca dobrze nasłonecznione.

Przelot dorasta do 60 cm wysokości. Posiada liście odziomkowe i łodygowe. Liście łodygowe składają się z 3-7 par mniejszych listków. Wszystkie listki są podługowate lub owalne, dość wąskie i całobrzegie. U ich nasady pojawiają się czasem małe przylistki. Od maja do sierpnia przelot rodzi złocisto-żółte kwiaty motylkowe. Składają się one z rozdętego kielicha pokrytego białymi włoskami i żółtej korony, która z czasem więdnie i brązowieje. Kwiaty formują kuliste kwiatostany, podobne nieco do kwiatostanów koniczyny. W miejscu kwiatów pojawiają się szare lub biało-szare, owłosione strączki z pojedynczymi nasionami.


BADANIA LABORATORYJNE


Przykładamy wielką uwagę do jakości oferowanych przez nas produktów. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Przelot kwiat dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail.


BIBLIOGRAFIA


1. http://rozanski.li
2. https://www.dr.hauschka.com
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://en.wikipedia.org

***

Część rośliny: kwiat
Kraj pochodzenia: Polska
Zdrowie: Sprawne jelita, Menopauza, Stres, napięcie, Zdrowie skóry, Higiena jamy ustnej
Zastosowanie: oczyszczanie organizmu, przyspieszanie metabolizmu, pielęgnacja twarzy, dla cery suchej i wrażliwej, rany i otarcia
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK