Pielęgnacja twarzy

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Każda cera zasługuje na wyjątkową troskę, dlatego stworzyliśmy w naszym sklepie specjalną kategorię, w której zebraliśmy dla Was najlepsze ziołowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Znajdziecie tutaj 100% naturalne kosmetyki do twarzy w formie kremów, żeli myjących, toników i mydeł, a także czyste surowce roślinne, które same w sobie stanowią kosmetyk.

Ziołowe kosmetyki do twarzy

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Naszymi ulubieńcami w tej kategorii są kosmetyki ziołowe DLA, sporządzone wyłącznie naturalnych składników, takich jak napary i maceraty ziołowe, surowe masła i oleje roślinne, witaminy, kwasy tłuszczowe i naturalne tłuszcze. Znajdziecie u nas serię nawilżającą na bazie naparu z owoców jarzębiny, serię regenerującą dla cer wrażliwych z rumiankiem i lipą, serię dla cery tłustej i z wypryskami, zawierającą napary z wierzby i krwawnika oraz specjalny krem do cery naczynkowej lub dotkniętej trądzikiem różowatym z wyciągiem z pięciornika, żywokostu, liści orzecha włoskiego i nasion kozieradki. Przy każdym kosmetyku znajdziecie dokładny opis jego właściwości oraz skład.

Oprócz kosmetyków DLA polecamy Wam również kremy do twarzy marki Amazonas, zawierające składniki, których nie znajdziecie nigdzie indziej, czyli śluz z amazońskiego ślimaka, jad węża oraz masę perłową. Wszystkie te niezwykłe składniki działają na skórę odmładzająco, nawilżająco i ujędrniająco.

Warto zaopatrzyć się także w jedną z naturalnych glinek kosmetycznych. Glinki służą do wykonywania oczyszczających i odświeżających maseczek na twarz. Można je łączyć z wodą, hydrolatami i olejami nierafinowanymi, w zależności od tego, czy nasza cera jest bardziej sucha, czy tłusta. Znajdziecie u nas hydrolat oczarowy i hydrolat z zielonej herbaty, a także mnóstwo różnych olejów roślinnych.

Oleje i masła roślinne to naturalne kosmetyki, które doskonale nadają się do stosowania solo w pielęgnacji twarzy i całego ciała. Spróbuj wmasować w twarz nieco oleju konopnego przed pójściem spać. Twoja cera będzie zachwycona!

Kosmetyki ziołowe do twarzy

Zioła to pierwszorzędne, aczkolwiek często niedoceniane surowce kosmetyczne. W dzisiejszych czasach wysoko rozwiniętego przemysłu do wyrobu kosmetyków korzysta się masowo ze składników syntetycznych, które są tańsze i łatwiejsze do uzyskania, a także wykazują właściwości technologiczne, które są potrzebne do stworzenia produktu o pożądanej konsystencji, zapachu i kolorze. Niestety nie wszystkie sztuczne substancje dodawane do kosmetyków są dla skóry korzystne lub nawet obojętne.

Naturalne, ziołowe kosmetyki do twarzy

Warto zadbać o to, aby nasza cera była jak najmniej narażona na substancje chemiczne. Zdrowa, zadbana i dobrze odżywiona cera odwdzięczy nam się promiennym i młodym wyglądem. Jest to pewnego rodzaju inwestycja, ponieważ kosmetyki ekologiczne, naturalne i ziołowe są nieco droższe od standardowych, jednak ich cena jest ceną właściwą dla składników naturalnych, które zawsze będą droższe i trudniejsze do uzyskania niż składniki syntetyczne.

W przypadku czystych surowców, takich jak masła i oleje roślinne, spotykamy się z niezbyt idealną konsystencją, grudkami, twardością, czy oleistością, które mogą powodować pewną trudność w użytkowaniu, ale do której można szybko się przyzwyczaić. Inne surowce, takie jak glinki, hydrolaty, czy suszone zioła oznaczają konieczność wymieszania kilku surowców i zrobienia własnego kosmetyku, co wymaga czasu, ale może stać się bardzo przyjemnym zajęciem :)

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy

*Każda cera zasługuje na wyjątkową troskę, dlatego stworzyliśmy w naszym sklepie specjalną kategorię, w której zebraliśmy dla Was najlepsze ziołowe…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Producent
Flaga
Cena
od do
Rozmiar
Alergeny
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK