• Nopal
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Nopal
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Nopal
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Opuntia ficus-indica

Nopal

To kaktus z Meksyku, który wspomaga odchudzanie, pomaga utrzymać zdrowy poziom glukozy we krwi i pobudza pracę jelit.

  • ; 1
 • W magazynie: 48 sztuk
  18,90
  W magazynie: 48 sztuk
  18,90
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Koszt przesyłki już od 13 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Nopal – kaktus

Nopal to hiszpańska nazwa kaktusa, znanego bardziej jako opuncja figowa (Opuntia ficus-indica). Nopalami nazywa się także młode, jadalne łodygi tej rośliny, które pozbawione są kolców i gotowe do spożycia. Wyciągi z nopalu są popularnym składnikiem suplementów wspomagających odchudzanie.

Kaktus nopal pochodzi z Meksyku, gdzie jest jednym z podstawowych składników codziennej diety tamtejszych mieszkańców. Po usunięciu kolców, świeże łodygi nopalu można jeść na surowo, ugotować, usmażyć, albo wycisnąć z nich sok. Jada się także jego owoce. Co ciekawe, opuncja figowa widnieje na fladze i godle Meksyku. Być może dlatego, że wykorzystywana była już za czasów Azteków i uważana przez nich za roślinę świętą.


NOPALDZIAŁANIE

Właściwości prozdrowotne:

 • Wspiera prawidłowy metabolizm węglowodanów

Wyciągi z nopalu skutecznie pomagają uregulować poziom glukozy oraz insuliny we krwi, co pokazały badania z udziałem ludzi i zwierząt. Działanie to wynika prawdopodobnie z wysokiej ilości pektyn i innych rodzajów błonnika pokarmowego zawartych w nopalu. Błonnik hamuje wchłanianie węglowodanów w jelitach.

 • Sprzyja utrzymaniu zdrowej masy ciała

Błonnik obecny w łodygach opuncji figowej może wpłynąć na zmniejszenie łaknienia i obniżenie poziomu glukozy we krwi, dzięki czemu wspomaga utratę masy ciała.

 • Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie jelit

Pektyny i śluzy zawarte w nopalu wykazują pozytywny wpływ na pracę jelit i wewnętrzne ściany przewodu pokarmowego. Łagodzą dolegliwości trawienne i pomagają uregulować wypróżnianie.

 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi

Wysoka ilość błonnika i obecność beta-sitosterolu sprawia, że nopal pozytywnie wpływa na parametry lipidowe. Beta-sitosterol i błonnik zmniejszają wchłanianie cholesterolu w jelitach i zwiększają jego wydalanie.


NOPAL KAKTUSZASTOSOWANIE

 • na prawidłowy cukier i cholesterol
 • na odchudzanie
 • spowolniony metabolizm, zaparcia


SKŁAD


Nopal – kaktus (Opuntia ficus) 100%. Surowiec najwyższej jakości!


NOPALDAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Suszony nopal należy zmielić na proszek i spożywać po pół płaskiej łyżeczki (ok. 2 g) 2-3 razy dziennie popijając wodą, najlepiej 15 minut przed posiłkiem. Proszek można także dodać do jogurtu lub soku.


SYNERGIA


Odchudzanie: kawa zielona, tamaryndowiec malabarski.

Zaparcia: babka jajowata, babka płesznik, siemię lniane


PRZECIWWSKAZANIA


Nopal jest uważany za środek bezpieczny, jeśli nie przekracza się określonych dawek. Niekiedy mogą wystąpić nudności, biegunka, wymioty, czy ból głowy po spożyciu zbyt dużej ilości nopalu.

Nie powinny stosować go kobiety w ciąży i matki karmiące.

Nopal możne obniżyć poziom cukru we krwi, dlatego w trakcie jego stosowania diabetycy powinni uważnie monitorować swój poziom cukru i ewentualnie wspólnie z lekarzem skorygować dawkę przyjmowanych leków przeciwcukrzycowych.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Opuncja figowa należy do rodzaju opuncji i rodziny kaktusowatych. Występuje na pustynnych i półpustynnych obszarach Ameryki Północnej i Południowej, a pochodzi z Meksyku. Można ją spotkać także w innych rejonach świata, gdzie pojawiła się w wyniku uprawy. Opuncja dorasta do 5 metrów wysokości. Tworzy mięsiste łodygi, które magazynują wodę i pokryte są ostrymi kolcami. Przypominają kształtem duże, grube liście. Korzenie opuncji są płytkie, ale łodygi rozgałęziają się tak bardzo, że cały kaktus może osiągnąć nawet 40 m średnicy.

Kwiaty opuncji wyrastają na krawędziach łodyg. Przybierają kształt rozety i przeróżne kolory: żółte, pomarańczowe, czerwone lub ciemnopurpurowe. Owoce są owalne i pokryte wypustkami. Dojrzałe owoce mogą być zarówno zielone jak i czerwone, w zależności od sezonu. Posiadają słodki smak i spożywane są na surowo. Wewnątrz nich znajdują się nasiona.


BADANIA LABORATORYJNE


Jakość oferowanych produktów jest dla nas bardzo ważna. Testujemy każdą partię ziół w naszym laboratorium.

Do produktu Nopal dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:

 • Certyfikat analizy
 • Specyfikację jakościową

W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail


BIBLIOGRAFIA


1. https://www.drugs.com
2. http://www.sigmaaldrich.com
3. https://pl.wikipedia.orgCzęść rośliny: liść
Sposób zbioru: Z upraw konwencjonalnych
Tradycyjna medycyna: Ameryka Północna
Kraj pochodzenia: Meksyk
Zdrowie: Sprawne jelita, Prawidłowy cholesterol, Prawidłowy cukier
Zastosowanie: odchudzanie, przyspieszanie metabolizmu
Ostrzeżenia: nie stosować w ciąży, nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK