Olejek ten powstaje z liści i młodych gałązek drzewa herbacianego, które pomimo podobnej nazwy, nie ma nic wspólnego z krzewem herbacianym. Jest to gatunek Melaleuca alternifolia, który występuje naturalnie w Australii i Nowej Zelandii. Dlaczego się tak nazywa? Otóż jego liście służyły niegdyś marynarzom podbijającym lądy na Pacyfiku do sporządzania naparu zastępującego herbatę. Tak go zatem nazwali i tak zostało.
Olejek z drzewa herbacianego wydziela upojny, kwiatowy zapach, przełamany miętowo-kamforową świeżością. Niektórym może wydawać się nieco zbyt „lekarski”, ale dodatek innego olejku o zapachu cytrusowym doskonale maskuje tę nutę i podkreśla soczystą, kwiatową słodycz.
Olejek ten słynie ze swoich silnych właściwości antyseptycznych, dlatego polecany jest jako jeden z podstawowych składników zielarskiej apteczki. Skutecznie oczyszcza skórę i błony śluzowe z bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków, działa wykrztuśnie i przeciwbólowo, dezynfekuje powietrze, pomieszczenia i tkaniny. Swoje działanie zawdzięcza wysokiej zawartości związków aktywnych z grupy terpenów, których zidentyfikowano w nim około 60. Najważniejsze z nich to cyneol i terpin-4-ol.
Co ciekawe, podczas II wojny światowej olejek z drzewa herbacianego był jednym z elementów wyposażenia medycznego żołnierzy, którzy wykorzystywali go do dezynfekcji ran i pielęgnacji obrażeń. A same liście melaleuki stosowane były już w zamierzchłych czasach przez Aborygenów do sporządzania okładów na rany i choroby skórne, a także wywarów do picia w przypadku zatruć i zakażeń układu pokarmowego.
W sprzedaży posiadamy również olejek z drzewa herbacianego z upraw organicznych.
- polecany jest do pielęgnacji skóry dotkniętej infekcją bakteryjną lub wirusową, grzybicą, ospą, trądzikiem,
- do pielęgnacji skóry głowy dotkniętej łupieżem,
- do pielęgnacji narządów płciowych przy infekcjach, grzybicy i opryszczce,
- do pielęgnacji jamy ustnej, gardła i uszu przy infekcjach i stanach zapalnych.
</https:>
</https:>
</https:>
Olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) 100%. Bez dodatków. Najwyższa jakość!
</https:>
Olejkami cytrusowymi, olejkiem z eukaliptusa promienistego, olejkiem z szałwii dalmatyńskiej, olejkiem lawendowym, olejkiem sosnowym, olejkiem świerkowym, olejkiem bergamotkowym, olejkiem z liści cynamonu, olejkiem goździkowym, olejkiem geraniowym, olejkiem mirrowym, olejkiem muszkatołowym, olejkiem rozmarynowym, olejkiem z białego tymianku, olejkiem z drzewa różanego.
</https:>
Pod żadnym pozorem olejek z drzewa herbacianego nie powinien być spożywany. Przypadkowe spożycie może powodować halucynacje, śpiączkę, wysypkę, wymioty, biegunkę, osłabienie a nawet dysfunkcje krwinek. Olejek należy trzymać poza zasięgiem dzieci. Nie może być stosowany przez kobiety w ciąży oraz dzieci.
</https:>
Drzewo herbaciane, czyli Melaleuka skrętolistna (Melaleuka alternifolia), należy do rodziny mirtowatych – Myrtaceae. Jest gatunkiem endemicznym dla Australii, co oznacza, że nie występuje nigdzie indziej na świecie. Lubi miejsca wilgotne i podmokłe, dlatego spotkamy ją na bagnach i nad brzegami wód. Jest niewysokim drzewkiem – osiąga około 7 m. Jej pień pokryty jest jasną, cienką korą. Liście są wąskie i podłużne, jak u rozmarynu czy lawendy. Kwiaty są białe, zebrane w kwiatostany, które wydają się być „puchate” ze względu na mnogość długich pręcików. Owoce melaleuki są małe, twarde i zdrewniałe. Tworzą ciasno upakowane owocostany.
</https:>
</https:>
Jakość oferowanych przez nas olejków jest dla nas bardzo ważna.
Do produktu olejek z drzewa herbacianego dział jakości naszego Maglabu może dostarczyć:
W takim przypadku prosimy o kontakt e-mail
</https:>
1. Aromaterapia i inne terapie naturalne. Wyd. Rea. 2006
2. A review of applications of tea tree oil in dermatology. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
3. https://www.webmd.com
4. https://en.wikipedia.org
5. https://pl.wikipedia.org
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach w naszym sklepie.
Telefon
+48 533 633 306
Email
sklep@magicznyogrod.pl
Nasz zespół obsługi klienta jest do Państwa dyspozycji w dni robocze w godzinach:
od 7:00 do 16:00
Obserwuj nas