100% Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne

Czyste olejki eteryczne to jedna z najlepszych form, w jakiej możemy dostarczyć sobie roślinnych składników aktywnych o działaniu terapeutycznym i prozdrowotnym. W olejkach eterycznych rośliny skoncentrowane są związki, które mają za zadanie chronić roślinę przed szkodnikami i przyciągać te owady, które są jej potrzebne. U człowieka zaś związki te pełnią szereg pozytywnych funkcji i oddziaływać mogą na układ nerwowy, trawienny, oddechowy, odpornościowy i na ogólną przemianę materii.

Olejki eteryczne – jak używać?

Związki lotne dostają się do organizmu poprzez drogi oddechowe, skórę i układ pokarmowy, a zatem olejki eteryczne możemy wykorzystać na wiele sposobów:

Klasycznym sposobem jest podgrzewanie olejków w kominku aromaterapeutycznym. Pod wpływem ciepła substancje z olejków ulatniają się i dostają do naszego organizmu, kiedy wdychamy piękny zapach. To samo zjawisko zachodzi, gdy dodajemy olejki do gorącej kąpieli lub do nawilżacza powietrza.

Kolejnym sposobem jest aplikacja przez skórę. W tym celu kilka kropel olejku eterycznego należy rozpuścić w oleju, najlepiej roślinnym nierafinowanym, i wcierać go w skórę lub wykorzystać do masażu. Przed zastosowaniem olejku na skórę koniecznie upewnij się, czy olejek ten się do tego nadaje! Niektóre olejki mogą wywołać podrażnienia.

Najmniej znanym sposobem jest doustna aplikacja olejków. Warto wiedzieć, że prawo obowiązujące w UE nie pozwala zamieszczać informacji o tym, że olejek nadaje się do spożycia (inaczej jest w sytuacji, kiedy kupimy olejek eteryczny poza UE). Przed spożyciem kilka kropel olejku należy rozpuścić w ciepłym mleku lub w oleju – olejek rozpuszcza się w produktach tłuszczowych i białkowych. Warto dodać miodu, gdyż olejki są bardzo gorzkie. Nie należy ich spożywać bezpośrednio, gdyż mogą osadzić się na ścianie przewodu pokarmowego i wywołać podrażnienia.

Szczegółowe informacje na temat stosowania olejków eterycznych przeczytacie na naszym blogu.

Olejki eteryczne – zastosowanie w domu

Olejki eteryczne możemy także stosować podczas sprzątania i prania. Kiedy dodamy je do wody z płynem, którą myjemy podłogę i inne powierzchnie, podkręcą zapach domowej czystości. Dodane do prania, osiądą w czystych ubraniach i będą nas długo zachwycać swoim aromatem.

Olejki eteryczne – sklep online

Nasza oferta obfituje w najlepsze olejki eteryczne z różnych stron świata. Znajdziecie tu zarówno propozycje klasyczne, takie jak olejek miętowy, lawendowy, czy melisowy, jak i te bardziej wyszukane, np. olejek konopny, olejek z kadzidłowca, z palo santo i z liści curry, olejek katrafay i cananga. Wszystkie olejki w tej kategorii są czyste, nie zawierają dodatku wody, olejów, konserwantów, barwników i innych zbędnych substancji. Gorąco polecamy każdy z nich!

Olejek eteryczny a zapachowy – jaka jest różnica?

Olejki eteryczne 100% to czyste wyciągi z roślin bez żadnych dodatków, które możemy bez obaw stosować na skórę i doustnie. Olejki zapachowe i kompozycje zapachowe to z kolei mieszanki olejków naturalnych z utrwalaczami i innymi wypełniaczami, które nadają się tylko do aromatyzowania pomieszczeń, sprzątania i prania.

Naturalne olejki eteryczne – gdzie kupić?

W naszym sklepie znajdziecie zarówno olejki eteryczne jak i olejki zapachowe. Zapraszamy!

Naturalne olejki eteryczne

Czyste olejki eteryczne to jedna z najlepszych form, w jakiej możemy dostarczyć sobie roślinnych składników aktywnych o działaniu terapeutycznym i prozdrowotnym.…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Producent
Cena
od do
Aromat
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Nuta zapachowa
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK