Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies.

  OK

Naturalne żywice

Żywica to substancja produkowana głównie przez drzewa, rzadziej przez rośliny zielne. Wydzielana jest w momencie, gdy tkanka zewnętrzna, np. kora drzewa zostaje uszkodzona. Pełni rolę opatrunku, który ma chronić uszkodzenie przed dostaniem się do środka owadów i patogenów. Żywice krążą wewnątrz roślin w specjalnych kanałach żywicznych, tworzących swoisty system. Po wydostaniu się na zewnątrz, zastygają.

Żywice zbierane są przez człowieka od niepamiętnych czasów. Dawniej pełniły ważną rolę w kulturze – zapach i dym palonej żywicy był elementem wielu ceremonii religijnych, rytuałów oczyszczających, czy medytacji. Wykorzystywano je w celach leczniczych i kosmetycznych. Już 3 tysiące lat temu produkowano z nich lak, a później barwniki i lakiery. Dziś żywice w postaci surowej pełnią rolę naturalnych kadzideł, a po odpowiedniej obróbce są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.

Nasze żywice sprowadzamy z różnych stron świata. Żywice europejskie ze świerka i sosny roztaczają w pomieszczeniu zapach lasu. Indyjska żywica guggul wyróżnia się upojnie słodkim aromatem, a frankincense pachnie orzeźwiająco i natychmiastowo poprawia nastrój. Podniosłą atmosferę zapewnią copale, mastyks i olibanum. Warto zapoznać się również z niesamowitym zapachem galbanum. Te propozycje to tylko niewielka część naszej bogatej oferty.

Zapraszamy do zakupów!

Filtrowanie

Waga
od do szt
Producent
Flaga
Cena netto
od do
Cena
od do
Rozmiar
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Uwagi
Twój wybór: Usuń wszystko