Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Naturalne żywice

Żywica to substancja produkowana głównie przez drzewa, rzadziej przez rośliny zielne. Wydzielana jest w momencie, gdy tkanka zewnętrzna, np. kora drzewa zostaje uszkodzona. Pełni rolę opatrunku, który ma chronić uszkodzenie przed dostaniem się do środka owadów i patogenów. Żywice krążą wewnątrz roślin w specjalnych kanałach żywicznych, tworzących swoisty system. Po wydostaniu się na zewnątrz, zastygają.

Żywice zbierane są przez człowieka od niepamiętnych czasów. Dawniej pełniły ważną rolę w kulturze – zapach i dym palonej żywicy był elementem wielu ceremonii religijnych, rytuałów oczyszczających, czy medytacji. Wykorzystywano je w celach leczniczych i kosmetycznych. Już 3 tysiące lat temu produkowano z nich lak, a później barwniki i lakiery. Dziś żywice w postaci surowej pełnią rolę naturalnych kadzideł, a po odpowiedniej obróbce są szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu.

Nasze żywice sprowadzamy z różnych stron świata. Żywice europejskie ze świerka i sosny roztaczają w pomieszczeniu zapach lasu. Indyjska żywica guggul wyróżnia się upojnie słodkim aromatem, a frankincense pachnie orzeźwiająco i natychmiastowo poprawia nastrój. Podniosłą atmosferę zapewnią copale, mastyks i olibanum. Warto zapoznać się również z niesamowitym zapachem galbanum. Te propozycje to tylko niewielka część naszej bogatej oferty.

Zapraszamy do zakupów!

Żywica to substancja produkowana głównie przez drzewa, rzadziej przez rośliny zielne. Wydzielana jest w momencie, gdy tkanka zewnętrzna, np. kora drzewa zostaje uszkodzona. Pełni rolę…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Kraj pochodzenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Twój wybór: Usuń wszystko