Pasożyty

Jak pozbyć się pasożytów w naturalny sposób? Czy istnieją zioła oczyszczające organizm z pasożytów?

Pasożyty przewodu pokarmowego dostają się do organizmu drogą pokarmową w wyniku niedostatecznej higieny rąk, spożywania niedomytych owoców i warzyw, czy surowego mięsa (np. w postaci tatara lub w sushi), które zostało zakażone. Pasożytami, które najczęściej atakują ludzki układ pokarmowy, są tasiemce, glista ludzka, owsiki, wąsogłówka, węgorek jelitowy i lamblia. Zakażenia pasożytnicze diagnozuje się za pomocą badań laboratoryjnych, ale ze względu na możliwość obarczenia wyników błędem, warto zwracać szczególną uwagę na objawy, takie jak bóle brzucha i bóle głowy, nudności, wymioty, biegunki, osłabienie, chudnięcie, rozdrażnienie, bezsenność, zmiany skórne i anemię.

Zioła na pasożyty – sklep

Istnieje szereg ziół niszczących pasożyty ludzkie, za pomocą których możemy przeprowadzić kurację bez użycia środków farmakologicznych.

Najlepsze zioła na pasożyty ludzkie to:

- wrotycz – ziele i kwiat
- orzech włoski – liście i zielone łupiny orzechów
- ziele bylicy piołun
- kamala
- korzeń omanu
- ziele i kłącze glistnika
- olejek goździkowy
- olejek z oregano
- olejek czosnkowy

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Kuracja przeciwpasożytnicza powinna być krótka i intensywna – najlepiej, aby trwała 2 dni. Polega na tym, aby zabić pasożyty, a następnie szybko je wydalić, łączy zatem zioła na pasożyty oraz naturalne środki przeczyszczające. Odpowiednio przeprowadzona kuracja ziołowa przeciw pasożytom często okazuje się dużo bardziej skuteczna, niż leczenie lekami syntetycznymi.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

Schemat kuracji wygląda następująco:

- Rano na czczo zastosuj kilka wybranych ziół na pozbycie się pasożytów, najlepiej w różnych formach, na przykład: 1-2 porcje nalewki z wrotyczu, kilka kropel olejku goździkowego, pół łyżeczki proszku z kamali i mocny napar z piołunu (mamy tu 4 różne formy – nalewka, olejek, proszek i napar).
- Następnie przez 4-5 h powstrzymaj się od jedzenia i picia (wyjątkiem jest woda i herbaty ziołowe). Po upływie tego czasu zażyj środek przeczyszczający, np. sól Epsom lub olej rycynowy i poczekaj na wypróżnienie. Jeśli lewatywa nie jest Ci obca, możesz ją wykonać zamiast zażywania środków na przeczyszczenie.
- Potem możesz coś zjeść, pamiętając o tym, aby posiłek był lekki. Drugiego dnia powtórz powyższe czynności.
- Nie spożywaj mleka i nabiału przez cały okres trwania kuracji!

Oczyszczanie organizmu z pasożytów ziołami

Przez całą kurację, a także kilka dni po niej, spożywaj napary z ziół na oczyszczenie organizmu z pasożytów, pij dużo wody, jedz dużo warzyw i dobrze doprawiaj posiłki. Pasożyty oraz ich larwy nie lubią chilli, pieprzu cayenne, czosnku, tymianku, imbiru, szałwii lekarskiej, krwawnika, chrzanu, kopru włoskiego, oregano i goździków. W eliminacji owsików pomagają ponadto duże ilości błonnika pokarmowego.

Informacje dotyczące kuracji pochodzą ze strony Jana Wojcierowskiego: https://olejkowyzielarz.pl

Jak pozbyć się pasożytów w naturalny sposób? Czy istnieją zioła oczyszczające organizm z pasożytów?

*Pasożyty przewodu pokarmowego dostają się do organizmu drogą pokarmową w wyniku…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Producent
Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK