Naturalne barwniki

Naturalne barwniki to części roślin, które możemy użyć do zabarwienia napojów, żywności, włosów, kosmetyków i tkanin. Wystarczy dokładnie rozpuścić barwnik w wodzie lub przyrządzić z niego wywar, a następnie zanurzyć w nim to, co chcemy zabarwić.

Sproszkowane drewno sandałowe, kurkumę i annato można dodawać bezpośrednio do kremów i maseczek lub sporządzać kosmetyki z ich dodatkiem. Indygo doskonale nadaje się do koloryzowania włosów na czarno. Wszystkie oferowane przez nas naturale barwniki, poza indygo, nadają się do barwienia żywności. Każdy z nich jest też odpowiedni dla tkanin. Aby nadać kolor żywności, należy ugotować ją w kolorowym wywarze, np. ryż w wodzie z dodatkiem kwiatów klitorii, jajko w wodzie z kurkumą, czy kalafiora w wodzie z kwiatami krokosza. Barwniki te można też ugotować w mleku, a zabarwione mleko wykorzystać do przygotowania napojów, naleśników i innych potraw. Zmielone nasiona annato, kurkumę i buraka można dodawać do jedzenia bezpośrednio.

Zapraszamy do eksperymentów!

Naturalne barwniki to części roślin, które możemy użyć do zabarwienia napojów, żywności, włosów, kosmetyków i tkanin. Wystarczy dokładnie rozpuścić barwnik w wodzie lub przyrządzić z niego wywar,…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK