Nastrój

Dobry nastrój i spokój stanowią siłę napędową do działania. Kiedy czujemy się dobrze, żyje nam się po prostu lepiej. Potrafimy pożytkować czas tak, aby przynosiło nam to satysfakcję, nie marnujemy energii na martwienie się czy narzekanie, jesteśmy bardziej życzliwi, rzadziej popadamy w irytację.

O nastrój można zadbać na wiele sposobów. Najważniejsze z nich to zdrowy styl życia i praktyka pozytywnego myślenia, ale ogromną pomoc mogą przynieść w tym temacie również rośliny i związki chemiczne. Przypuszczalny mechanizm ich działania polega na tym, że wpływają one na chemię mózgu poprzez podnoszenie poziomu neuroprzekaźników lub aktywację receptorów odpowiadających za dobre samopoczucie, motywację i chęć do działania. Mogą one również hamować impulsy nerwowe generujące lęk i niepokój, a także regulować gospodarkę kortyzolu – hormonu stresu.

Oczywiście nie ma jednej rośliny czy substancji, która oddziałuje na wszystkie te obszary jednocześnie. Dlatego najlepiej jest kierować się metodą prób i błędów, aby wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy też o cierpliwości. Niektóre rośliny potrafią podnieść nastrój tego samego dnia, ale żeby uzyskać stabilną i długotrwałą poprawę, należy stosować je regularnie.

Dobry nastrój i spokój stanowią siłę napędową do działania. Kiedy czujemy się dobrze, żyje nam się po prostu lepiej. Potrafimy pożytkować czas tak, aby przynosiło nam to satysfakcję, nie marnujemy…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK