Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Relaks, sen

Kategoria Sen i Relaks obejmuje zioła o działaniu uspokajającym, które pomagają ukoić nerwy, zahamować gonitwę myśli i zrelaksować ciało. Umilają wieczorny odpoczynek, ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu. Mogą być zastosowane w stresujące dni, kiedy towarzyszy nam dużo napięcia, drażliwość, albo lęk. Warto wypróbować je również w sytuacjach, kiedy doznajemy silnych emocji i potrzebujemy wyciszenia.

Działanie uspokajające takich ziół zauważalne jest w ciągu 1 lub 2 godzin od wypicia naparu. Możemy zaobserwować je zarówno w ciele, jak i w umyśle. Niektóre zioła działają bardziej rozkurczowo, odprężając ciało, inne mocniej wyciszają myśli i usypiają. Należy pamiętać, że te efekty mogą być inaczej odczuwane u różnych osób i nie ma jednej, najlepszej rośliny, która pomogłaby na bezsenność i stres. Warto próbować i obserwować, która działa na nas najlepiej. Zachęcamy do eksperymentów (Jak zadziała w ciągu dnia, a jak wieczorem? Jak zadziała jedna łyżeczka ziela, a jak dwie? Czy ziele w postaci proszku lub nalewki zadziała inaczej?), a także do tworzenia własnych miksów ( Passiflora z melisą? A może kocimiętka z ashwagandhą?). Powodzenia!

Kategoria Sen i Relaks obejmuje zioła o działaniu uspokajającym, które pomagają ukoić nerwy, zahamować gonitwę myśli i zrelaksować ciało. Umilają wieczorny odpoczynek, ułatwiają zasypianie i…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Twój wybór: Usuń wszystko