Relaks, sen

Zioła na stres

Kategoria Sen i Relaks obejmuje zioła o działaniu uspokajającym, które pomagają ukoić nerwy, zahamować gonitwę myśli i zrelaksować ciało. Umilają wieczorny odpoczynek, ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu. Mogą być zastosowane w stresujące dni, kiedy towarzyszy nam dużo napięcia, drażliwość, albo lęk. Warto wypróbować je również w sytuacjach, kiedy doznajemy silnych emocji i potrzebujemy wyciszenia.

Ziołowe preparaty uspokajające

Zioła uspokajające i nasenne zaczynają działać w ciągu 1 lub 2 godzin od wypicia naparu lub połknięcia kapsułki. Możemy to zaobserwować zarówno w ciele, jak i w umyśle. Niektóre zioła działają bardziej rozkurczowo, odprężając ciało, inne mocniej wyciszają myśli i usypiają. Należy pamiętać, że efekty te mogą być inaczej odczuwane u różnych osób i nie ma jednej, najlepszej rośliny, która pomogłaby na bezsenność i stres. Warto próbować i obserwować, która działa na nas najlepiej.

Jakie zioła na stres, a jakie zioła na uspokojenie i dobry sen?

Do najlepszych ziół na stres i lęk należą: brahmi, ashwagandha, gotu kola, shankhapushpi, reishi, tarczyca bajkalska, melisa i damiana.

Najlepsze zioła i ziołowe preparaty na sen to: l-teanina, ashwagandha, kocimiętka, nasza herbatka Sielanna, l-tryptofan, tatarak, dereń jamajski, melisa, lawenda, serdecznik syberyjski, damiana, chmiel i wrotycz.

Ponadto jeśli jesteście zestresowani i macie problemy ze snem, koniecznie zadbajcie od odpowiednią podaż magnezu. Magnez wspiera prawidłowe przewodnictwo nerwowe i poprawia zdolności mózgu oraz całego organizmu do regeneracji. Najlepiej zastosować formę organiczną. My proponujemy cytrynian magnezu w dawce 700 mg 2 razy dziennie. Fantastycznym rozwiązaniem jest również kąpiel magnezowa w wodzie z rozpuszczonym chlorkiem magnezu lub siarczanem magnezu (sól Epsom). Taka kąpiel przed snem bardzo głęboko relaksuje ciało i układ nerwowy.

Zachęcamy do eksperymentów, a także do tworzenia własnych miksów. Testujcie różne formy ziół i sprawdzajcie, jaka ilość Wam odpowiada. Jak zadziała jedna łyżeczka ziela, a jak dwie? Czy ziele w postaci proszku lub nalewki zadziała inaczej niż tabletki ziołowe? A może lepiej zrobić napar? Pamiętajcie też, że zioła na uspokojenie nerwów mogą zadziałać inaczej w ciągu dnia, a inaczej wieczorem.

Przykładowe połączenia ziół / preparatów na sen:
L-teanina + kapsułki z ashwagandhą
kocimiętka + serdecznik syberyjski
passiflora + L-tryptofan
sarsaparilla indyjska + tatarak

Przykładowe połączenia ziół na uspokojenie i stres:
ashwagandha + brahmi
reishi + shankhapushpi
bajkalina (kapsułki) + gou teng
lotos różowy + damiana

Zioła na stres

Kategoria Sen i Relaks obejmuje zioła o działaniu uspokajającym, które pomagają ukoić nerwy, zahamować gonitwę myśli i zrelaksować ciało. Umilają wieczorny odpoczynek,…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK