Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Św. Hildegarda

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098 – 1179. W wieku 8 lat została oddana przez rodziców do klasztoru, a w wieku 42 lat znalazła się na najwyższym możliwym dla kobiety stanowisku w Kościele. Zasłynęła dzięki boskim wizjom, których doświadczała od dziecka. Zdobyła dobre wykształcenie, była szanowaną mniszką i badaczką. Wyznawała grecką koncepcję czterech żywiołów, która była podstawą do jej rozważań dotyczących roślin, minerałów, pożywienia i człowieka. Napisała kilka dzieł, w tym dwa dotyczące zdrowia: Cause et Curae – czyli „O przyczynach i leczeniu chorób”, oraz Physica. Bazuje na nich medycyna św. Hildegardy, która obejmuje odpowiednie żywienie, ziołolecznictwo i rozmaite zabiegi dla ciała.

Porady św. Hildegardy do dziś są szanowane i stosowane, dlatego utworzyliśmy kategorię, w której zamieszczamy zioła, jakie mniszka wymienia w swoich dziełach. Zapraszamy!

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098 – 1179. W wieku 8 lat została oddana przez rodziców do klasztoru, a w wieku 42 lat znalazła się na najwyższym możliwym dla kobiety stanowisku w Kościele.…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Twój wybór: Usuń wszystko