Św. Hildegarda

Medycyna św. Hildegardy

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098 – 1179. W wieku 8 lat została oddana przez rodziców do klasztoru, a w wieku 42 lat znalazła się na najwyższym możliwym dla kobiety stanowisku w Kościele. Zasłynęła dzięki boskim wizjom, których doświadczała od dziecka. Zdobyła dobre wykształcenie, była szanowaną mniszką i badaczką. Wyznawała grecką koncepcję czterech żywiołów, która była podstawą do jej rozważań dotyczących roślin, minerałów, pożywienia i człowieka. Napisała kilka dzieł, w tym dwa dotyczące zdrowia: Cause et Curae – czyli „O przyczynach i leczeniu chorób”, oraz Physica. Bazuje na nich medycyna św. Hildegardy, która obejmuje odpowiednie żywienie, ziołolecznictwo i rozmaite zabiegi dla ciała.

Zioła św. Hildegardy – sklep

Porady św. Hildegardy do dziś są szanowane i stosowane, dlatego utworzyliśmy kategorię, w której zamieszczamy zioła, jakie mniszka wymienia w swoich dziełach.

Medycyna hildegardowa zaleca, aby w naszym codziennym jadłospisie znalazły się takie zioła i przyprawy, jak na przykład bertram, dyptam, galgant, hyzop, języcznik, koper włoski, kmin rzymski, krwawnik i lukrecja. Więcej propozycji znajdziecie poniżej. Medycyna świętej Hildegardy zaleca nie tylko przyprawianie tymi ziołami, lecz także codzienne spożywanie ich w formie sproszkowanej lub w naparach.

Zioła świętej Hildegardy – właściwości

Zioła św. Hildegardy wspierają pracę układu pokarmowego, poprawiają trawienie, wzmacniają i odtruwają organizm, dbają o stawy i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Szczególnym przepisem św. Hildegardy jest receptura na miód gruszkowo-ziołowy, w skład którego wchodzą gruszki oraz zioła: wszewłoga górska, galgant, lukrecja i cząber. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy gotową mieszankę ziołową, którą możecie zastosować do przygotowania tego cennego specyfiku. Przepis znajduje się w opisie produktu.

Znajdziecie u nas również kawę bezkofeinową sporządzoną z ziaren uwielbianego przez św. Hildegardę orkiszu. Kawa orkiszowa to przepyszny, prozdrowotny napój. Odżywia organizm, dostarcza witamin z grupy B i składników mineralnych. Zawiera także fitosterole, które pomagają uregulować poziom cholesterolu we krwi.

Zapraszamy!

Medycyna św. Hildegardy

Św. Hildegarda z Bingen żyła w latach 1098 – 1179. W wieku 8 lat została oddana przez rodziców do klasztoru, a w wieku 42 lat znalazła się na najwyższym możliwym…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK