Energia

Zioła na energię

Każda roślina o działaniu pobudzającym dostarcza innego, swoistego rodzaju stymulacji. Zioła dodające energii mogą zawierać kofeinę lub zupełnie inne związki aktywne o działaniu pobudzającym. Te, które mają kofeinę, także różnią się od siebie działaniem i to wyraźnie, ponieważ ten sam związek występuje w nich nie tylko w różnych ilościach, ale też w różnych wiązaniach i jest inaczej uwalniany. Dlatego właśnie kawa, kakao, guarana, orzeszki cola, yerba mate i Ilex guayusa tak bardzo różnią się od siebie rodzajem stymulacji, pomimo tego, że wszystkie zawierają kofeinę. Rośliny bezkofeinowe o właściwościach pobudzających to z kolei żeń-szeń czerwony oraz syberyjski, rhodiola, maca, ashwagandha, kudzu.

Zioła pobudzające warto stosować zamiast kawy albo na zmianę z kawą. „Ziołowe” pobudzenie będzie inne – jedne rośliny stymulują mocniej, inne słabiej niż kawa. Spróbowanie i odczucie różnych rodzajów stymulacji to niesamowicie ciekawe doświadczenie, do którego gorąco zachęcamy. Radzimy jednocześnie, aby zachować ostrożność przy dawkowaniu, gdyż niektóre z roślin mogą nas bardzo zaskoczyć swoją mocą.

Zioła na dodanie energii

Do najsilniejszych roślin energetyzujących w naszej ofercie należy żeń-szeń klasyczny oraz syberyjski, guarana i yerba mate. Są to zioła mocno pobudzające fizycznie i umysłowo. Osoby wrażliwe na stymulację powinny stosować je do południa, a najlepiej wcześnie rano. Czysta kofeina w proszku również daje solidnego kopa. Łączenie ze sobą powyższych propozycji może poskutkować nadmiernym pobudzeniem i dekoncentracją.

Rośliny o średniej sile pobudzającej to orzeszki cola i rhodiola. Zapewniają skuteczne „orzeźwienie”, a przy tym wzmacniają koncentrację, dlatego doskonale nadają się do pracy intelektualnej.

Rośliny łagodnie stymulujące, które można zastosować po południu bez obaw o problemy z zasypianiem, to maca, kakao i kudzu.Pobudzają subtelnie i niezbyt długo. Można je zastosować solo albo połączyć z silniejszymi ziołami pobudzającymi w porannym koktajlu, aby delikatnie podkręcić ich moc.

Zioła energetyzujące można łączyć ze sobą nawzajem albo z ziołami i preparatami, które relaksują i/lub podnoszą koncentrację. Interesujące miksy to np. kofeina + L-teanina, rhodiola + cordyceps, kakao + passiflora, ashwagandha + kudzu, kawa/guarana + kakao + maca, ashwagandha + I. guayusa, żeń-szeń syberyjski + rhodiola.

W kategorii tej nie zamieściliśmy yerba mate, gdyż jej wybór mamy tak ogromny, że pozostałe produkty mogłyby wśród niej zginąć. Dlatego odsyłamy i zapraszamy tutaj do naszego działu z yerbą :)

Zioła na energię

Każda roślina o działaniu pobudzającym dostarcza innego, swoistego rodzaju stymulacji. Zioła dodające energii mogą zawierać kofeinę lub zupełnie inne związki aktywne o…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Cena
od do
Flaga
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK