Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Energia

Każda roślina o działaniu pobudzającym dostarcza innego, swoistego rodzaju stymulacji. Rośliny takie mogą zawierać kofeinę lub zupełnie inne związki aktywne o działaniu pobudzającym. Te, które mają kofeinę, także różnią się od siebie działaniem i to znacznie, ponieważ ten sam związek występuje w nich nie tylko w różnych ilościach, ale też w różnych wiązaniach i uwalniany jest w inny sposób. Dlatego właśnie kawa, kakao, guarana, orzeszki cola, yerba mate oraz Ilex guayusa tak bardzo różnią się od siebie rodzajem stymulacji, mimo tego, że wszystkie zawierają kofeinę. Z kolei rośliny bezkofeinowe o właściwościach pobudzających to niewątpliwie żeń-szeń czerwony oraz syberyjski, rhodiola, maca, ashwagandha i kudzu.

Spróbowanie i odczucie różnych rodzajów stymulacji to niesamowicie ciekawe doświadczenie, do którego gorąco zachęcamy. Radzimy jednocześnie, aby zachować ostrożność przy dawkowaniu, gdyż niektóre z roślin mogą nas bardzo zaskoczyć swoją mocą.

Rośliny pobudzające można łączyć ze sobą nawzajem albo z takimi roślinami i preparatami, które relaksują i/lub podnoszą koncentrację. Interesujące miksy to np. kofeina + L-teanina, rhodiola + cordyceps, kakao + passiflora, ashwagandha + kudzu, kawa/guarana + kakao + maca, ashwagandha + I. guayusa, żeń-szeń syberyjski + rhodiola.

W kategorii tej nie zamieściliśmy yerba mate, gdyż jej wybór mamy tak ogromny, że pozostałe produkty mogłyby wśród niej zginąć. Dlatego odsyłamy i zapraszamy tutaj do naszego działu z yerbą :)

Każda roślina o działaniu pobudzającym dostarcza innego, swoistego rodzaju stymulacji. Rośliny takie mogą zawierać kofeinę lub zupełnie inne związki aktywne o działaniu pobudzającym. Te, które mają…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Cena
od do
Flaga
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Twój wybór: Usuń wszystko