Sprawy kobiece

Sprawy kobiece

W tej kategorii zamieściliśmy zioła, które wpływają na kobiecą gospodarkę hormonów płciowych, funkcjonowanie układu rozrodczego i zdrowie miejsc intymnych.

Zioła na hormony żeńskie

Kobiece zdrowie w dużej mierze zależy od hormonów, dlatego tak ważna jest równowaga w ich gospodarce. Kiedy jest ona zaburzona, kobieta może doświadczać wahań i spadku nastroju, obniżenia energii i libido, zaburzeń w cyklu miesiączkowym, PMS-u, nieregularnego snu, nieprawidłowego apetytu i wzrostu masy ciała. Może pojawić się trądzik i wypadanie włosów. Przed wyzwaniem związanym z zachwianiem tej gospodarki naturalnie spotykają się kobiety po menopauzie. Brak równowagi hormonalnej jest także częścią wielu chorób, takich jak PCOS, hiperandrogenizm, bezpłodność, czy hiperprolaktynemia, ale delikatne jej zachwianie może się pojawić u każdej z nas w wyniku stresu, przepracowania, zmęczenia, czy zmiany środowiska.

Jedne z najbardziej oczywistych sygnałów, że w naszych hormonach coś może być nie tak, jest nieregularna, zbyt skąpa lub zbyt obfita menstruacja oraz PMS. PMS może wydawać się czymś normalnym, ale w rzeczywistości jest to objaw nieprawidłowości, którym warto się zająć.

Zioła estrogenne

Zioła regulujące hormony żeńskie dostarczają fitoestrogenów, czyli związków, które w naszym organizmie zachowują się jak żeńskie hormony. Dzięki temu pomagają uregulować menstruację, uśmierzyć związany z nią ból, złagodzić objawy menopauzy i PMS. Oto nasze propozycje:

Nieregularna menstruacjaniepokalanek, shatavari, dyptam, korzeń lubczyku, pochrzyn, pfaffia, dong quai, biała peonia, inozytol , malwa czarna.

Bóle menstruacyjnepięciornik gęsi, kalina koralowa, wrotycz, ruta, werbena pospolita, serdecznik pospolity, szałwia muszkatołowa, jasnota, biała peonia, krwawnik, nagietek, liść maliny, przywrotnik.

Obfita i długa menstruacja, nadmierne krwawieniatasznik, pięciornik, jasnota, krwawnik, przywrotnik.

PMS, menopauza, wahania nastroju, niedobór estrogenówniepokalanek, kwao krua, maca żółta, shatavari, lucerna lucerna, koniczyna, pfaffia, dong quai, biała peonia, serdecznik syberyjski, malwa czarna.

PCOS – inozytol, palma sabałowa, korzeń pokrzywy, gurmar, grzyb maitake.

Płodność i libido – niepokalanek, shatavari, maca żółta, kwao krua, pfaffia, iporuru, damiana, she chuang zi, inozytol.

Ciąża i karmienie piersią: dwuwinian choliny, magnez, cynk – dla prawidłowego rozwoju płodu. Liść maliny – na ostatni trymestr w celu wzmocnienia mięśni macicy. Liść pokrzywy – moczopędny. Bylica piołun i przywrotnik – na pobudzenie skurczów tuż przed porodem.

Pobudzenie laktacji – werbena pospolita, shatavari, kozieradka,ostropest, liść pokrzywy.

Zmniejszenie laktacjiszałwia lekarska.

Zioła na infekcje intymne

Sprawy kobiece to również troska o zdrowie miejsc intymnych. Infekcje intymne można leczyć ziołami za pomocą nasiadówek oraz naparów do picia. Wystudzone napary ziołowe mogą służyć także do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych.

Skuteczne zioła na infekcje intymne to wrotycz, kora czeremchy, jasnota biała, kora dębu i przywrotnik.

W przypadku podrażnień i stanów zapalnych pomoże szałwia lekarska, oczar wirginijski i sadziec konopiasty.

Sprawy kobiece

W tej kategorii zamieściliśmy zioła, które wpływają na kobiecą gospodarkę hormonów płciowych, funkcjonowanie układu rozrodczego i zdrowie miejsc intymnych.

*Zioła na…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK