Oczyszczanie i odchudzanie

Oczyszczanie organizmu z toksyn

O oczyszczaniu w dzisiejszych czasach dużo się mówi. Ale co to znaczy oczyszczać się? Po co to robić? W oczyszczaniu chodzi o to, aby pobudzić naturalne procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii i nadmiaru wody poprzez skórę, układ moczowy i wydalniczy. Te zbędne produkty przemiany materii to na przykład dwutlenek węgla, który opuszcza nasze ciało podczas wydechu, a także mocznik, usuwany z moczem. Ale są to również pozostałości po zażywanych lekach, substancje chemiczne pochodzące z żywności, napojów, kosmetyków, spalin i środków do sprzątania oraz toksyny pozostające w organizmie w wyniku spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

Jak oczyścić organizm z toksyn – domowe sposoby

Zmniejszenie zanieczyszczenia organizmu skutkuje poprawą funkcjonowania wszystkich narządów wewnętrznych, a co za tym idzie, lepszym samopoczuciem, zwiększeniem poziomu energii, sprawniejszym myśleniem i wzmocnieniem odporności. Odciążony z toksyn organizm funkcjonuje na pełnych obrotach, dlatego oczyszczanie powinno być pierwszym krokiem do odchudzania. Jak oczyścić organizm z toksyn domowymi sposobami?

Po pierwsze, wybierz na to odpowiedni czas. Okres intensywnej pracy lub nauki, nadchodzące imprezy, święta czy wyjazd wakacyjny raczej nie są dobrymi momentami na oczyszczanie organizmu czy wprowadzanie nowych nawyków. Najlepiej wybrać taki czas, w którym mamy dużo spokoju i czasu dla siebie i nie jesteśmy narażeni na sytuacje, które mogą nas rozpraszać (np. spotkanie towarzyskie przy zastawionym stole).

Oczyszczanie to proces, którego długość zależy od tego, w jakiej kondycji jest nasz organizm i jaki prowadzimy styl życia. Jedni potrzebują więcej czasu, inni mniej. Warto poświęcić na to kilka dni lub tydzień, ale jeśli jesteśmy bardzo zajęci, to nawet jeden dzień spędzony w skupieniu na swoim zdrowiu wywoła bardzo pozytywne skutki.

Po drugie, wybierz dla siebie odpowiednie zioła. Dla ogólnego oczyszczenia służy bardzo wiele ziół, które można stosować na zmianę lub łączyć ze sobą w różne kombinacje.
Jeśli chcesz oczyścić organizm z nadmiaru wody i toksyn, wybierz zioła o działaniu moczopędnym, napotnym i łagodnie przeczyszczającym. Mogą to być na przykład: ziele i korzeń pokrzywy, wrotycz, sarsaparilla meksykańska oraz indyjska, wilżyna ciernista, wiązówka błotna, liść brzozy, manayupa, carqueja, jatoba, wierzbówka kiprzyca, wierzbownica, trędownik, wszewłoga.

Aby oczyścić organizm z alkoholu domowym sposobem, zastosuj powyższe propozycje w połączeniu z wysokimi dawkami witaminy C i przeciwutleniaczy. Zarówno witamina C jak i antyoksydanty pomagają przyspieszyć metabolizm alkoholu w wątrobie. Dorzuć do tego magnez, a poczujesz się jak nowo narodzony. Bogate w witaminę C są: acerola, acai, owoce rokitnika, berberysu, aronii i miechunki. Doskonałe źródła antyoksydantów to z kolei moringa, młody jęczmień, liście papai, chlorella i spirulina, ziele gryki, zielona herbata, kakao, aronia i inne owoce jagodowe, rdestowiec japoński i ekstrakt z pestek winogron.

Aby oczyścić organizm z nikotyny, do ziół ogólnie oczyszczających dodaj takie, które wspierają pracę układu oddechowego. Może to być korzeń osha, pelargonia afrykańska, hyzop lekarski, prawoślaz, eukaliptus, kwiat lipy, korzeń lukrecji i nasiona czarnuszki.

W celu oczyszczenia organizmu z mocznika pomocne będą: podagrycznik, wiązówka błotna, korzeń sadźca purpurowego, tojeść pospolita, pączki topoli czarnej, wilżyna ciernista.

Oczyszczanie koniecznie połącz z lekką dietą, obfitującą w warzywa, grube kasze, ciemny ryż, nasiona roślin strączkowych, dobrej jakości ciemne pieczywo. Jako dodatek zastosuj orzechy i pestki, owoce, zdrowe oleje i świeżo wyciskane soki. Pamiętaj o wypijaniu 2 l wody lub naparów ziołowych dziennie.

Podczas oczyszczania nie zapominaj o aktywności fizycznej. Jeśli już się ruszasz, dostosuj swoją aktywność do procesu oczyszczania tak, żeby codziennie pobudzić organizm, ale jednocześnie go nie przemęczyć. Jeśli się jeszcze nie ruszasz regularnie, spróbuj wykonać co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie (około 5 km).

Zioła na oczyszczenie organizmu i zioła na odchudzanie

Rośliny i związki stosowane w odchudzaniu mają za zadanie regulować nasz apetyt, wzmagać spalanie tkanki tłuszczowej oraz ograniczać jej odkładanie. W opisie każdego produktu znajdziesz informację, czy bardziej wspiera on oczyszczanie, czy odchudzanie. Najlepszymi wspomagaczami odchudzania są: kofeina, zielona herbata i ekstrakt z zielonej herbaty, guarana, yerba mate, nopal, gorzki melon, forskolina, żeń-szeń syberyjski i czerwony oraz gurmar. Są to rośliny i związki o działaniu pobudzającym, redukującym apetyt i regulującym poziom cukru we krwi. Warto włączyć również siemię lniane, inulinę, morszczyn, babkę jajowata i babkę płesznik jako bogate źródła błonnika, które spowalniają trawienie, wypełniają żołądek i ograniczają apetyt.

Nie zapominaj jednak o tym, że żadne zioła i suplementy nie pomogą, jeśli nie zastosujesz odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Oczyszczanie organizmu z toksyn

O oczyszczaniu w dzisiejszych czasach dużo się mówi. Ale co to znaczy oczyszczać się? Po co to robić? *W oczyszczaniu chodzi o to, aby pobudzić naturalne…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Smak
Alergeny
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK