Kadzidła żywiczne

Kadzidło żywiczne, kadzidło kościelne i kadzidło greckie

Kadzidła żywiczne to mieszanki żywic naturalnych i olejków eterycznych przeznaczone do palenia na węgielkach.

Kadzidło kościelne – sklep

Historia kadzideł żywicznych sięga czasów starożytnych. Przypuszcza się, że kultura palenia kadzideł ku czci bóstw rozpoczęła się kilka tysięcy lat temu w Sumerii i Babilonii, krainach leżących na terenie dzisiejszego Iraku, których flora obfitowała w aromatyczne drzewa i rośliny. Następnie na drodze handlu kadzidła dotarły do Egipcjan, Fenicjan, Asyryjczyków, Rzymian i Greków, którzy chętnie przyjęli zwyczaj palenia ich podczas różnych ceremonii. Na początku kadzidła żywiczne służyły w rytuałach pogańskich, a z czasem stały się niezwykle ważnym elementem obrzędów chrześcijańskich. Wielokrotnie wymieniane są w Biblii i do dziś stosowane są w kościołach. Największe znaczenie mają obecnie w ortodoksyjnym Kościele Greckim, dlatego nazywane są kadzidłami greckimi. Spotkamy je także w innych krajach Wschodniego Kościoła Ortodoksyjnego.

Kadzidło żywiczne – jak używać?

W kościele kadzidło pali się w specjalnej kadzielnicy zawieszonej na trzech łańcuszkach, które symbolizują Świętą Trójcę. Zapach i dym kadzidła ma za zadanie unieść modlitwy wiernych do nieba. Węgielek, na którym umieszcza się kadzidło, oznacza grzeszników. Ogień symbolizuje Ducha Świętego, a kadzidło – dobre uczynki. Dolna część kadzielnicy to ziemia, a górna to niebo. Podczas każdej mszy świętej w Kościołach Wschodnich diakon lub ksiądz okadza kler, ołtarz, święte dary i cały kościół, oddając w ten sposób cześć Bogu.

W kulturze Wschodniego Kościoła okadzanie wykonuje się także w domach, odmawiając modlitwę i „odwiedzając” z kadzielniczką wszystkie zawieszone w domu ikony.

Aby korzystać z kadzideł żywicznych, warto mieć kadzielniczkę. W kadzielniczce umieszcza się węgielek i podpala go, a kiedy zacznie się tlić, kładzie się na nim kilka ziarenek kadzidła. Następnie kadzielniczkę przykrywa się, a uwolnionym dymem okadza się pomieszczenia oraz domowników.

Kadzidło kościelne – gdzie kupić?

Nasz sklep zawiera szeroki wybór najwyższej jakości kadzideł kościelnych, greckich i kwiatowych. Każda mieszanka wyróżnia się niepowtarzalnym zapachem, a przy tym jest bardzo wydajna i długo uwalnia swój zapach. Poszczególne kadzidła można łączyć ze sobą w unikalne kompozycje. Zapraszamy do zakupów!

Kadzidło żywiczne, kadzidło kościelne i kadzidło greckie

Kadzidła żywiczne to mieszanki żywic naturalnych i olejków eterycznych przeznaczone do palenia na węgielkach.

*Kadzidło…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Producent
Cena
od do
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK