Zioła i preparaty dla zwierząt

Zioła dla zwierząt

Nasze zioła to doskonały wybór nie tylko dla Was, ale także dla Waszych pupili. Zwierzęta mogą doświadczać podobnych dolegliwości co człowiek, takich jak na przykład niestrawność, zakażenia układu pokarmowego, różnego rodzaju infekcje, zmiany nastroju, niepokój, bezsenność, bóle, wahania w gospodarce hormonalnej, czy choroby skóry. Dlatego przy wyborze ziół wystarczy kierować się ich przeznaczeniem dla człowieka. Jeśli na przykład Wasz pies lub kot cierpi na problemy trawienne, podajcie mu miętę lub ziele prawoślazu. W przypadku grzybicy przemyjcie mu skórę naparem z wrotyczu. Gdy złapie infekcję, wypróbujcie tymianek lub dziewannę. Jeśli ma pasożyty w przewodzie pokarmowym, zastosujcie liść orzecha włoskiego i oregano. Rumianek i melisa zadziałają uspokajająco, gdy zwierzę jest zestresowane i zlęknione, a nagietek uśmierzy podrażnienia skóry.

Zioła dla zwierząt można dodawać bezpośrednio do karmy w postaci ciętej lub zmielonej. Nie trzeba dużo – wystarczy łyżeczka lub dwie, w zależności od gabarytów Waszego pupila. Zwierzę można także napoić wystudzonym, ziołowym naparem o łagodnym smaku – np. z kopru włoskiego, kminu rzymskiego, ziela lubczyku lub kwiatu lipy. Przy stosowaniu zewnętrznym sprawa wygląda tak samo jak u człowieka – z ziół należy przygotować napar i przemyć nim problematyczne miejsce, zrobić okład lub przygotować kąpiel.

Zioła dla gryzoni

Ziołami możemy karmić nie tylko dużych czworonogów, ale także nasze małe gryzonie. Wszystkie zioła zamieszczone w tej kategorii nadają się do karmienia domowych gryzoni: chomików, świnek morskich, szynszyli, królików, koszatniczek, myszoskoczków, myszy i szczurów.

Pokarm ziołowy to dla nich fantastyczne urozmaicenie diety, a także źródło wielu cennych witamin, minerałów, związków bioaktywnych i błonnika. Zioła pozytywnie wpływają na przewód pokarmowy małych zwierząt, wzmacniają ich odporność, dodają im energii i dbają o ich prawidłowy rozwój. Do tego są całkowicie pozbawione chemicznych dodatków. Staramy się o to, aby były dobrze wysuszone i przechowywane tak, aby zachowały jak najwięcej cennych substancji i wysoką wartość przez długi czas.

Zioła dla zwierząt

Nasze zioła to doskonały wybór nie tylko dla Was, ale także dla Waszych pupili. Zwierzęta mogą doświadczać podobnych dolegliwości co człowiek, takich jak na przykład…

[Zobacz więcej]

Filtrowanie

Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Alergeny
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Dostępny w magazynie
Twój wybór: Usuń wszystko

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK