Olej z czarnej porzeczki
Surowy olej z pestek czarnej porzeczki wyróżnia się przyjemnym, porzeczkowym zapachem oraz intrygującym, ciemnozielonym kolorem. W swoim składzie zawiera mnóstwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, z których większość stanowi kwas gamma-linolenowy (GLA), linolowy (LA), linolenowy (ALA) i stearydynowy (SDA). Pierwsze dwa należą do grupy n-6, a dwa ostatnie do n-3. Związki te działają na skórę odżywczo, przeciwzapalnie i odmładzająco.
Kwas gamma-linolenowy należy do podstawowych składników skóry. Jego niedobór wysusza skórę i sprawia, że trudniej się ona goi. Kwasy ALA i LA odżywiają skórę i nadają jej świetlisty, zdrowy wygląd. Kwas SDA (ang. stearidonic acid) to rzadko spotykany kwas tłuszczowy, który łagodzi stany zapalne.
OLEJ Z CZARNEJ PORZECZKI – DZIAŁANIE
- Olej z pestek czarnej porzeczki intensywnie nawilża,
- łagodzi stany zapalne skóry,
- wspomaga gojenie się ran i podrażnień,
OLEJ Z PESTEK PORZECZKI CZARNEJ – ZASTOSOWANIE
- codzienna pielęgnacja każdego typu cery, a szczególnie cery suchej, wrażliwej i dojrzałej
- pielęgnacja okolic oczu
- pielęgnacja zmian łuszczycowych, egzemowych, atopowych, alergicznych i wszelkich zmian zapalnych
SKŁAD
Zimnotłoczony, nierafinowany olej z pestek czarnej porzeczki 100%. Surowiec najwyższej jakości!
SPOSÓB UŻYCIA
Olej stosuj bezpośrednio na skórę. Delektuj się :)
Przechowuj szczelnie zamknięty w ciemnym miejscu.
PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na produkt.
CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY
Czarna porzeczka (Ribes nigrum) należy do rodziny agrestowatych. Występuje na półkuli północnej w strefie klimatu umiarkowanego. Jest krzewem o wysokości do 2 m. Jej liście są szerokie, mają kształt 3-5 klapowy i piłkowane brzegi. Kwiaty są bardzo drobne, niepozorne, zebrane w grona. Owoce zaliczane są do jagód. Są kuliste i czarne. Owoce, kwiaty i listki czarnej porzeczki usiane są gruczołkami wydzielniczymi, z których wydostają się olejki eteryczne – to dzięki nim cała roślina pięknie pachnie.
BIBLIOGRAFIA
1. https://en.wikipedia.org
2. https://www.drweil.com
3. Anti-inflammatory Activity of Stearidonic Acid through Suppression of NFκB Activation in RAW264.7 macrophages. https://www.fasebj.org
4. https://www.todaysdietitian.com
5. https://pl.wikipedia.org