Olej z migdałów
Olej ze słodkich migdałów, podobnie jak same migdały, obfituje w witaminę E i K oraz w jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Jego skład jest prosty, ale potężny w działaniu. Witamina E jest silnym antyoksydantem, hamującym starzenie się skóry, a dobre kwasy tłuszczowe dbają o to, aby skóra była miękka, sprężysta i dobrze odżywiona.
Migdałowiec dzieli się na dwie odmiany: słodką i gorzką. Prezentowany olej pochodzi z odmiany słodkiej, natomiast z tej drugiej pozyskuje się skoncentrowane olejki o intensywnym zapachu i wyrazistym smaku, służące do aromatyzowania produktów żywnościowych, kosmetyków i produktów zapachowych. Olej z odmiany słodkiej charakteryzuje się łagodnym zapachem lub brakiem zapachu i lekko orzechowym smakiem. Można go spożywać, ale główną rolę odgrywa w pielęgnacji skóry.
OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW – DZIAŁANIE
- Ujędrnia i wygładza skórę.
- Doskonale ją nawilża i odżywia.
- Zmniejsza widoczność rozstępów i blizn.
- Łagodzi podrażnienia, oparzenia, otarcia skóry.
- Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy.
OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW – ZASTOSOWANIE
- codzienna pielęgnacja każdego typu skóry
- masaż
- pielęgnacja włosów suchych, łamliwych, zniszczonych, „sianowatych”
- jako baza do tworzenia własnych kosmetyków
Olej ten jest lekki i delikatny, można go stosować u dzieci i niemowląt.
SKŁAD
100% olej ze słodkich migdałów, rafinowany. Najwyższa jakość!
SPOSÓB UŻYCIA
Olej migdałowy stosuj bezpośrednio na skórę w swojej codziennej pielęgnacji. Możesz dodawać do niego ulubione olejki eteryczne, tworząc własne zapachy, a także łączyć go z innymi olejami i masłami roślinnymi.
Olej migdałowy możesz dodać do kąpieli, aby zapobiec wysuszeniu skóry. Po kąpieli będzie ona miękka i gładka.
Jeśli chcesz odżywić swoje włosy, natrzyj olejem migdałowym skórę głowy i włosy aż po same końcówki. Owiń ręcznikiem i pozostaw na godzinę. Po tym czasie umyj włosy szamponem. Olej możesz też codziennie wcierać w końcówki włosów, aby zapobiec ich rozdwajaniu.
Olej migdałowy to również świetny sposób na zdjęcie makijażu i oczyszczenie twarzy Wystarczy zetrzeć makijaż wacikiem nasączonym olejem. Aby oczyścić twarz, nałóż na nią grubszą warstwę oleju i odczekaj 5 minut. Olej wchłonie zanieczyszczenia. Na koniec delikatnie przetrzyj twarz wilgotną chusteczką, aby pozbyć się nadmiaru oleju. Pozostaw cienką warstwę oleju na twarzy, aby utrzymać jej nawilżenie.
Pachnące masło do ciała
W kąpieli wodnej rozpuść 2 części masła shea i 1 część oleju kokosowego, po czym dodaj 1 część oleju migdałowego i dokładnie wymieszaj. Odstaw do lekkiego stężenia. Kiedy masa będzie pół-stała, ale wciąż miękka, zmiksuj ją mikserem do ciasta lub blenderem z końcówką do jajek na puszysty krem. Zajmie to kilka minut. Jeśli chcesz, dodaj olejek eteryczny, np. melisowy. Krem przełóż do wyparzonego słoiczka i nakarm nim swoją skórę :)
Intensywnie nawilżający olejek do twarzy
Połącz 2 części oleju migdałowego z 1 częścią jednego z olejów o specjalnych właściwościach – np. tamanu, wiesiołkowego, różanego lub rokitnikowego. Dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, np. ylang ylang. Uzyskany olejek przelej do czystego, szklanego naczynia i przechowuj w lodówce. Codziennie wmasuj niewielką ilość olejku w cerę i pod oczy.
CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY
Migdałowiec zwyczajny (Prunus dulcis) należy do rodziny różowatych. Występuje w południowej Europie, w Afryce Północnej i w Azji na obszarach o ciepłym klimacie. Jest niewysoki – osiąga do 10 m wysokości. Rodzi przepiękne, biało-różowe kwiaty o pięciu płatkach. Jego liście są podługowate lub lancetowate i dość wąskie. Mają ząbkowane brzegi. Owoc migdałowca to jadalny miąższ, okryty zieloną, omszoną skórką. W jego wnętrzu znajduje się pestka, a w pestce nasiono, nazywane migdałem.
BIBLIOGRAFIA
1. Wartość odżywcza oleju migdałowego. https://ndb.nal.usda.gov
2. https://www.livestrong.com
3. https://www.onegoodthingbyjillee.com
4. https://crunchybetty.com
5. https://www.wikihow.com
6. https://www.wikihow.com
7. https://pl.wikipedia.org