• Żywica jodły balsamicznej
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Żywica jodły balsamicznej
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Abies balsamea

Żywica jodły balsamicznej

Wydziela lekki i przyjemny zapach lasu iglastego. Mało dymi. Jej substancje lotne oczyszczają drogi oddechowe.

  • ; 1
 • W magazynie: 0 sztuk
  11,75
  W magazynie: 0 sztuk
  11,75
  Dodaj
  do ulubionych
 • Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach:

 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Żywica jodły balsamicznej

Jodła balsamiczna (Abies balsamea) to drzewko iglaste o zgrabnym, stożkowatym kształcie. Często pełni rolę drzewka bożonarodzeniowego i jest bardzo lubiana z uwagi na swój wyrazisty zapach. Pochodzi z Kanady i występuje najobficiej w Ameryce Północnej, ale pojawia się także w Europie. Jej nazwa pochodzi od charakterystycznej żywicy, która wypływa z niej po zranieniu kory, a także pojawia się na szyszkach. Żywica ta jest dość krucha i delikatna, intensywnie żółta w kolorze i półprzezroczysta.

Żywica jodły balsamicznej szybko topi się na węgielku, uwalniając ciepły, otulający zapach lasu i drzew iglastych. Nie wytwarza dużo dymu, dlatego świetnie nadaje się do codziennego odświeżania pomieszczeń. Jej zapach jest lekki i nieprzytłaczający.

Z żywicy tej produkuje się tzw. balsam kanadyjski, który otrzymuje się poprzez odparowanie z niej olejków eterycznych. Dawniej preparat ten stosowano jako klej do okularów, instrumentów i trwałych preparatów mikroskopowych. Dziś zastępują go w tej roli sztuczne żywice. Balsam kanadyjski wciąż jednak sprawdza się w klejeniu elementów optycznych oraz w maskowaniu zarysowań na szkle. Jego cechą charakterystyczną jest to, że załamuje światło podobnie do szkła optycznego.

Żywica jodły balsamicznej pełniła również rolę tradycyjnego leku na przeziębienia, prawdopodobnie dlatego, że zawiera w swoim składzie sporo witaminy C. Stosowali ją w tym celu rdzenni Indianie Północnoamerykańscy. Dziś żywicę tę możemy znaleźć w niektórych amerykańskich i kanadyjskich syropach na kaszel.


SKŁAD


Żywica jodły balsamicznej 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE


Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA


Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku.


BIBLIOGRAFIA


1. https://en.wikipedia.org
2. https://pl.wikipedia.org
3. https://pl.wikipedia.org
4. https://en.wikipedia.orgKraj pochodzenia: Francja

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Krystyna C., W dniu: 10.04.2020

  Dobra gdy mam kaszel.

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK