• Forskolina 20% ekstrakt
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Coleus forskohlii

Forskolina 20% ekstrakt

 • W magazynie: 88 sztuk
  39,74
  W magazynie: 88 sztuk
  39,74
 • Koszt przesyłki już od 9,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Forskolina to substancja bioaktywna znajdująca się w korzeniu pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii). Wykazuje zdolność do stymulowania lipolizy, czyli rozkładu tkanki tłuszczowej w celu pozyskania z niej energii, dlatego jest popularnym składnikiem preparatów odchudzających. Ale to nie wszystko. Forskolina może ułatwić życie astmatykom poprzez pozytywny wpływ na funkcjonowanie oskrzeli. Korzystnie oddziałuje również na układ krwionośny i ciśnienie tętnicze, układ kostny i kondycję oczu.

Właściwości forskoliny biorą się stąd, że podnosi ona poziom cAMP w komórkach różnych narządów. Co to znaczy? Cząsteczka cAMP, czyli cykliczny adenozynomonofosforan, to nukleotyd pełniący rolę komórkowego przekaźnika. Spełnia wiele biologicznych funkcji i reguluje mnóstwo reakcji biochemicznych, ponieważ wpływa na aktywność różnych enzymów, genów, hormonów i innych białek. Jego poziom w komórkach wpływa m.in. na szybkość lipolizy, tempo powstawania ATP, czy metabolizm glikogenu [1,2].


Właściwości prozdrowotne

Czy forskolina pomaga schudnąć?

Forskolina stymuluje rozpad komórek tkanki tłuszczowej, dzięki czemu teoretycznie może przyspieszyć odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że efekt odchudzający nie nastąpi, jeśli nie będzie deficytu kalorycznego uzyskanego za pomocą diety i aktywności fizycznej.

Wpływ forskoliny na masę ciała sprawdzono do tej pory tylko w dwóch badaniach z udziałem ludzi, a zatem nie można jeszcze jednoznacznie polecić forskoliny jako suplementu odchudzającego, gdyż ilość dowodów jest zbyt mała.

Pozytywny wpływ forskoliny na utratę tkanki tłuszczowej potwierdziło badanie z udziałem mężczyzn otyłych i z nadwagą, którzy prowadzili siedzący tryb życia. Przez 12 tygodni przyjmowali oni 500 mg ekstraktu 10% forskoliny dziennie w dwóch dawkach (lub placebo). Mężczyźni nie stosowali w tym czasie żadnej diety. Grupa zażywająca forskolinę straciła średnio 5 kg tkanki tłuszczowej, a grupa kontrolna około 1 kg. Dodatkowo forskolina przyczyniła się do wzrostu masy tkanki mięśniowej [3].

Jednakże w innym badaniu, tym razem z udziałem kobiet otyłych lub z nadwagą, nie potwierdzono efektu odchudzającego forskoliny. Uczestniczki postępowały tak samo jak panowie w powyższym badaniu, ale nie odnotowano istotnych zmian w ich masie ciała. Pozytywny efekt był jednak taki, że kobiety stosujące forskolinę nie przybrały na wadze (w przeciwieństwie do grupy kontrolnej), czuły się mniej zmęczone, mniej głodne i bardziej syte po posiłkach [4].

Inne właściwości potwierdzone badaniami

 • Regularnie stosowana forskolina ułatwia oddychanie astmatykom [5]. Polega to na tym, że poprzez zwiększony poziom cAMP następuje rozkurczanie i poszerzanie światła oskrzeli. Korzyści z tego działania mogą odnieść również osoby zdrowe w postaci zmniejszenia zadyszki podczas wysiłku fizycznego.
 • Zwiększa gęstość kości [3]
 • Podnosi produkcję testosteronu [3]
 • Pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze krwi [3, 6]
 • Zmniejsza ciśnienie w gałce ocznej i chroni oczy przed degeneracją [7, 8]


ZASTOSOWANIE

 • jako wsparcie dla odchudzania
 • jako wsparcie dla astmatyków
 • jako naturalny anabolik
 • w celu zwiększenia gęstości kości
 • dla zdrowia układu krążenia i oczu


SKŁAD

Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej Coleus forskohlii standaryzowany na zawartość 20% forskoliny. Bez dodatku wypełniaczy, barwników, konserwantów i substancji poślizgowych. Suplement diety.


SPOSÓB UŻYCIA

Stosuj 1 miarkę 2 razy dziennie. Wymieszaj z niewielką ilością wody i wypij.
1 płaska miarka (0,35 ml) zawiera 170 mg ekstraktu.


SYNERGIA

Odchudzanie: EGCG, kofeina, L-karnityna.
Testosteron i budowanie masy mięśniowej: johimbina.


PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na produkt, niskie ciśnienie krwi, zaburzenia krzepliwości krwi, planowana operacja lub zabieg chirurgiczny na dwa tygodnie przed i po (forskolina obniża krzepliwość krwi).


BIBLIOGRAFIA


1. https://examine.com
2. https://pl.wikipedia.org
3. Body composition and hormonal adaptations associated with forskolin consumption in overweight and obese men. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
4. Effects of Coleus Forskohlii Supplementation on Body Composition and Hematological Profiles in Mildly Overweight Women. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
5. Forskolin versus sodium cromoglycate for prevention of asthma attacks: a single-blinded clinical trial. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
6. Clinical efficacy of Coleus forskohlii (Willd.) Briq. (Makandi) in hypertension of geriatric population. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
7. The effects of forskolin eye drops on intra-ocular pressure. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
8. Oral administration of an association of forskolin, rutin and vitamins B1 and B2 potentiates the hypotonising effects of pharmacological treatments in POAG patients. https://www.ncbi.nlm.nih.gov
9. https://www.webmd.com

***

Zdrowie: Prawidłowa odporność, Prawidłowy cukier, Zdrowe serce, Sprawne krążenie
Zastosowanie: Budowa masy, Odchudzanie, Spalanie tłuszczu
Ostrzeżenia: Nie stosować w ciąży, Nie stosować podczas laktacji

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Monika W., W dniu: 12.10.2019

  Bardzo dobry produkt i sklep.

 • Ocena: (5/5)

  Andrzej N., W dniu: 27.12.2017

  Świetnie wspomaga oddychanie. Odczuwalna różnica przy ciężkich siadach ze sztangą i przy intensywnej jeździe na rowerze .

 • Ocena: (5/5)

  Filip G., W dniu: 15.04.2017

  Bardzo dobry termogenik, łączony z l- karnityną dobry spalacz tłuszczu.

 • Ocena: (5/5)

  Michał Z., W dniu: 05.12.2016

  Idealny dodatek do ekstraktu z karczocha – wzmacnia jego energetyzujące działanie.

 • Ocena: (5/5)

  Wioletta A., W dniu: 26.09.2015

  Witam, stosuje ten proszek juz około miesiąc. Ponieważ jestem juz w wieku 40 plus, to zrzucenie paru kilogramów nie jest takie proste jak kiedyś, a ten środek pomaga. W moim przypadku przyspieszył przemianę materii, i tym samym po trochę tracę na obwodach, i też czuje się jakoś lżej. Nie osiągnęłam spektakularnego efektu znaczącej utraty kilogramów, ale ja tez nie mam nadwagi, ale pewną skłonność do zaokrąglania sie, chyba w związku z wiekiem... Generalnie nic lepszego nigdy nie znalazłam. I zamawiam następna torebkę. Jedna wystarcza na jakieś 4-5 tygodni, jeśli bierze sie mniej więcej zgodnie z zaleceniami. Według mnie, towar jakościowo bardzo dobry.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK