Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK

Stawy

Kiedy są zdrowe, zupełnie o nich nie myślimy, ale kiedy wystąpi w nich ból, potrafią bardzo uprzykrzyć życie i uniemożliwić aktywność fizyczną albo zwykłe poruszanie się. Ból w stawach może wynikać z kilku przyczyn. Najczęstszą z nich jest przeciążenie stawu wynikające z intensywnego treningu lub powtarzalnych mikrourazów, które gromadzimy na co dzień (np. podczas pracy obciążającej jedną część ciała), na skutek czego płyn w jamie stawowej lub chrząstka szybciej zużywają się i zaczyna brakować amortyzatora, który łagodzi tarcie nasad kości o siebie. Kolejnym powodem może być stan zapalny, który rozwija się w stawach na skutek chronicznego przeciążenia albo w wyniku RZS – reumatoidalnego zapalenia stawów. Jeszcze innymi przyczynami bólu są zwyrodnienia stawów prowadzące do zmian w ich strukturze, a także dna moczanowa, która polega na tym, że w stawach gromadzą się metabolity kwasu moczowego.

W kategorii Stawy znajdziecie Państwo rośliny i związki, których zadaniem jest łagodzenie bólu stawów poprzez zmniejszanie stanu zapalnego, a także poprzez stymulację procesów naprawczych zachodzących w tkance stawowej.

Filtrowanie

Flaga
Cena
od do
Część rośliny
Sposób zbioru
Tradycyjna medycyna
Kraj pochodzenia
Ostrzeżenia
Zastosowanie
Zdrowie
Choroba
Twój wybór: Usuń wszystko