• Kadzidło Frankincense Etiopia
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Kadzidło Frankincense Etiopia
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Boswellia papyrifera

Kadzidło Frankincense Etiopia

 • W magazynie: 0 sztuk
  9,90
  W magazynie: 0 sztuk
  9,90
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Kadzidło Frankincense Etiopia – wysokiej jakości, naturalna żywica pozyskiwana z drzew z gatunku Boswellia papyrifera. Jest to gatunek rodzimy dla obszaru północno-wschodniej Etiopii. Żywica pochodząca z tamtego rejonu jest niezwykle ceniona od przeszło 5 tysięcy lat. „Łzy Horusa”, jak nazywano to cenne kadzidło w Starożytnym Egipcie, odgrywały ważną rolę podczas ceremonii sakralnych oraz rytuałów. Do Egiptu sprowadzano je wraz wieloma innymi drogocennymi surowcami ze starożytnej krainy Punt, która jak się uważa, leżała na obszarze północno-wschodniej części dzisiejszej Erytrei i Etiopii. Kadzidła szczególnie zyskały na znaczeniu podczas panowania Hatszepsut, będącej władczynią – faraonem w XV wieku p. n. e. Relief przedstawiający worki kadzidła handlowego z ziemi Punt, aż do dziś zdobi ściany jej świątyni w Deir el-Bahari. W Starożytnym Egipcie żywica kadzidłowca była ceniona wyżej niż złoto.

Zwyczaj palenia kadzidła jest niezwykle stary, wierzono, że ma moc odpędzania złych duchów i oczyszczania energii. W wielu kulturach istnieje przekonanie, że codzienne spalanie w domu kadzidła z naturalnych żywic przynosi zdrowie. Szczególnie zalecano okadzać pomieszczenia chorych – w trakcie lub po chorobie. Z czasem zaczęto również stosować żywice w tradycyjnym lecznictwie, zwłaszcza w gojeniu ran oraz problemach żołądkowych. Niekiedy (świeże) żywice służyły do żucia jako środek dla złagodzenia bólu zębów.

Zastosowanie w aromaterapii oraz medytacji

Ze względu na unikalny zapach uwalniany podczas spalania, z charakterystyczną słodkawo-pomarańczową nutą oraz kojące i uwalniające od napięcia właściwości, kadzidło to wysoko cenione jest we współczesnej aromaterapii. Kadzidło zwalnia oraz pogłębia oddech.
Świeży, czysty i intensywny zapach, wprowadza relaksujący nastrój i stan głębokiego odprężenia. Sprzyja medytacji i duchowym praktykom. Pomaga wznieść się ponad zwykłe doświadczenie codzienności i otwiera na sferę sacrum. Przenikliwy i krystaliczny aromat kadzidła wyzwala uczucie wzniosłości, czystości i harmonii.

Frankincense Etiopia – czym się wyróżnia?

Termin „frankincense” wywodzi się ze starofrancuskiego „franc encens” oznaczającego kadzidło wysokiej jakości. Określenie „franc” w języku starofrancuskim oznaczało szlachetne oraz czyste i w tym kontekście odnosiło się do oryginalnego pochodzenia kadzidła, które ze względu na swoją wartość bywało nie rzadko fałszowane.
Gatunek Boswellia papyrifera jest blisko spokrewniony z innymi gatunkami z rodzaju Boswellia, których żywice także określa się mianem ‘frankincense’, jednak można pomiędzy nimi znaleźć pewne różnice.
Żywica B. papyrifera zawiera duże ilości octanu oktylu, estru nadającego mu charakterystyczną pomarańczową nutę oraz dwa inne unikalne związki: incenzol oraz octan incenzolu. Niektóre źródła sugerują, że związki te wywierają wyjątkowo kojący wpływ na układ nerwowy i wzbudzają uczucie odświętności. Właściwości te od najdawniejszych czasów wykorzystuje się podczas różnych ceremonii i obrzędów w różnych religiach.

Rozmiar grochy


SPOSÓB UŻYCIA

Do rozpalenia kadzidła niezbędne są węgielki trybularzowe. Węgielek należy rozpalić – i umieścić na bezpiecznej – niepalnej podstawce. Można użyć dedykowanej do tego celu kadzielniczki.
Na rozgrzany węgielek nałożyć kilka (wedle uznania i preferencji) kawałeczków żywicy frankincense.

Dobrze komponuje się z innymi żywicami np. z mirrą.


LITERATURA


1. https://en.wikipedia.org
2. https://fairtradefrankincense.com
3. http://www.fao.org

***

Kraj pochodzenia: Etiopia

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Maciej Z., W dniu: 08.09.2015

  Bardzo miły zapach myślę że 40g nie wystarczy na zbyt długo :)

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK