• Styrax benzoe
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Styrax benzoe
  rotator-prawo
  rotator-lewo

Styrax benzoe

 • W magazynie: 0 sztuk
  19,80 13,90
  W magazynie: 0 sztuk
  19,80 13,90
 • Produkt chwilowo niedostępny.

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Styrax benzoin to żywica pochodząca z drzew o tej samej nazwie, rosnących naturalnie w wilgotnych, tropikalnych lasach Azji Południowo-Wschodniej oraz Indii. Znana jest też jako loban, kemenyan, onycha bądź benzoin Sumatra, w zależności od miejsca pozyskiwania. Zbierana jest głównie z drzew uprawianych na plantacjach, które liczą od 7 do 20 lat. Co ciekawe, plantacje drzew benzoesowych rozpoczyna się na polach ryżowych, aby ryż mógł ochronić kiełkujące drzewka przez pierwszy rok.

Aby zebrać żywicę, drzewa nacina się w charakterystyczny sposób, trochę podobny do tego, w jaki zbiera się kauczuk, czyli wycina się w korze skośne paski. Wyciekającą żywicę pozostawia się następnie do wyschnięcia i stwardnienia na 4-6 miesięcy, a na koniec zdrapuje nożem. Nacinanie drzew odbywa się 4 razy w roku, a z jednego drzewa uzyskuje się w ciągu roku 1 kg żywicy.

Styraks benzoe wydziela intrygującą, żywiczno-kamienno-słodką woń, która sprawia wrażenie dość ciężkiej, ale orzeźwiającej jednocześnie. Wprawia w pozytywne zamyślenie i aktywuje głębszy oddech, który pozwala mocniej się nią delektować.

Obecnie żywica ta stanowi składnik perfum i kosmetyków, wykorzystywana jest też jako dodatek smakowy do żywności i napojów. W Azji wciąż stosowana jest jako kadzidło, a ponadto jako medycyna. Ze styraksu benzoesowego sporządza się nalewki, które mają działać wykrztuśnie, wspomagać funkcjonowanie dróg oddechowych i uśmierzać bolące gardło. Rozcieńczoną nalewkę używa się do płukania jamy ustnej i przemywania skóry, jako że wykazuje działanie antyseptyczne i kojące. Dawniej nalewką ze styraksu leczono bóle reumatyczne, dnę moczanową, przeziębienia i grzybice.


SKŁAD

Żywica styrax benzoin 100%. Surowiec najwyższej jakości!


ZASTOSOWANIE

Produkt aromatyczny.


SPOSÓB UŻYCIA

Kryształek żywicy należy położyć na rozżarzonym węgielku.

Nalewka benzoesowa

Zalej 60 g żywicy alkoholem 40% w ilości 500 ml. Postaw w ciemne miejsce na 4 tygodnie, od czasu do czasu zamieszaj. Na koniec przefiltruj. Stosuj jako składnik kosmetyków i perfum, a w formie rozcieńczonej do przemywania skóry, płukania jamy ustnej i gardła.


BIBLIOGRAFIA


1. http://www.yourarticlelibrary.com
2. http://tropical.theferns.info
3. https://www.herbal-supplement-resource.com
4. http://beneforce.com
5. https://pl.wikipedia.org
6. http://www.herbiness.com

***

Kraj pochodzenia: Indonezja

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (2.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (2/5)

  Łukasz, W dniu: 23.10.2018

  O ile pamiętam pod produktem było kilka opini, kilka niewygodnych więc zostały usunięte? Faktycznie jak pisał ktoś wcześniej słaby sort. W opisie widniał rozmiar grudek, który też bzostał usunięty, gdyż nie mial nic wspólnego z prawdą. Na pierwszy rzut oka widać, że to resztki produktu zabrudzone jakimiś smieciami. Drobnica , ktorą trudno dawkować na węgielek. Zapach no cóż, sromotne rozczarowanie. Mało klarowny, z echem tego jak powinien pachnieć i działać. Z wkradająci się nutami których nie powinno tam. W ogóle być. Tym razem jestem poważnie zawiedziony. Czyżby nikt nie sprawdzał produktów, przed ich wypuszczeniem na rynek, w grono ludzi zainteresowanych tą niebanalną tematyką? Czy to czyste oszustwo na szybki zarobek? To powinno się zmienić. ! Dla szukajacych szlchetnego aromatu Styrax Bemzoin nie polecam tej żywicy... Nie działa.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK