światło


Światło, światłość, przejrzystość, jasność, te wszystkie określenia przywołują nasze najbardziej pierwotne intuicje, w których to, co dobre, korzystne, przyjemne kojarzy się ze Słońcem i jego życiodajną jasnością. Tam, gdzie jest światło, jest właściwe życie. W mroku i ciemności gubimy się, czujemy się niepewnie, towarzyszy nam lęk. Z pierwszym promieniem światła, dającym upragnioną jasność te uczucia przestają być takie obezwładniające.

Usiądź w ciszy, pomedytuj!


Zbliża się zimowe przesilenie!

To kulminacyjny moment w roku, w którym noc osiąga swoją maksymalną długość, po czym stopniowo zaczyna ustępować coraz dłuższym dniom. Przesilenie zimowe przypada 21 -22 grudnia i w wielu kulturach było momentem świętowania „odradzania się Słońca”.
Zimowe przesilenie jest spowodowane ruchem Ziemi wokół Słońca oraz nachyleniem jej osi obrotu.


Zimowe zatrzymanie, zamrożenie. Odpoczynek.

Długie i coraz dłuższe wieczory to czas sprzyjający kontemplacji.
W zatrzymaniu pojawia się przestrzeń na ważne pytania, spotkania i refleksje. Koniec roku to także dobra okazja do podsumowań, stawiania fundamentalnych pytań oraz wytyczania dalszej drogi.


Wpuść blask do swojego serca, by po stoicku “skromnie przyjmować, spokojnie tracić”.

na zdjęciu

> ŚWIECE Z WOSKU PSZCZELEGO

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK