DEMETER - koniec może być początkiem


Koniec miesiączkowania to początek nowego okresu w życiu kobiety.
Uwolnione od ról i kontekstów, mamy szansę wreszcie usłyszeć swój własny głos i zatroszczyć się o swoje potrzeby. Może to być szansa na poszukiwanie nowych kierunków rozwoju i realizację marzeń, które dotychczas były odkładane na później.

Dzięki znacznemu postępowi medycyny długość życia wydłuża się, przez co przynajmniej 1/3 życia kobiet, a czasem nawet połowa przypada na okres po menopauzie. Menopauza jest naturalnym etapem w życiu kobiety, ale okres ten wymaga szczególnej dbałości o zdrowie.

Wejście w wiek dojrzały i towarzyszące temu procesowi zmiany hormonalne, uderzenia gorąca, nasilone poty czy uczucie napięcia bywają uciążliwe, ale Matka Natura nie pozostawia nas bez wsparcia.

Kapsułki Demeter nazwą nawiązują do mitologicznej bogini płodności i urodzaju, która towarzyszy kobietom na drodze wewnętrznej przemiany. Unikalna kompozycja ziół przynosi ukojenie i pomaga przywrócić hormonalną równowagę w okresie menopauzy.


Przez menopauzę w głąb siebie

Zioła zostały dobrane tak, aby złagodzić objawy takie jak napady gorąca, pocenie się, rozdrażnienie i stany napięcia. Przynoszą ukojenie, przywracają balans i witalność. Unikalna kompozycja ziół i ekstraktów ziołowych działa synergicznie. Nie tylko zawiera kompleks fitoestrogenów, ale także została wzbogacona o dodatkowe składniki jak l-teanina, ekstrakt z passiflory oraz mleczko pszczele liofilizowane, które łagodzą napięcie psychiczne i wpływają korzystnie na nastrój. Ekstrakt z pestek winogron dobroczynnie wpływa na układ krążenia, dostarcza wartościowych proantycyjanidyn o działaniu antyoksydacyjnym. Wpływ na samopoczucie i klarowność myślenia, a także towarzyszące temu ukojenie jest bezcenny. 

Dojrzałość, mądrość, samostanowienie, uwolnienie się od ról i funkcji i kontekstów, wreszcie mogą skupić się na swoim wewnętrznym doświadczeniu siebie i życia. To jest bardzo cenne!
Dojrzała kobiecość jest rezultatem długiego procesu rozwoju osobistego i emocjonalnego, może to wymagać przewartościowania dotychczasowych celów, zmiany przekonań i skontaktowania się z głębszymi aspektami siebie.

Menopauza nie zawsze jest łatwym doświadczeniem, ale jednocześnie otwiera nowe możliwości, jest szansą na dalszy rozwój i spełnienie. Ważne jest, aby kobiety w tym okresie otrzymywały wsparcie i zrozumienie od najbliższego otoczenia oraz aby same szukały pomocy, jeśli tego potrzebują.

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK