Hyzop

Ziemia pod naszymi stopami tętni życiem, a my z ogromną satysfakcją podpatrujemy jej niesamowitą złożoność. W tym roku nasze pole upraw zmieniało barwy jak w kalejdoskopie! .

Uprawianie ziół jest niezwykle pracochłonne, ale daje nam stuprocentową pewność co do warunków w jakich wzrastały rośliny oraz tego, że nie były niczym pryskane.

Każdy etap – począwszy od wysiewu nasion, po pielęgnację roślin, zbiór oraz suszenie – wpływa jakość i efektywność ich działania. Nieodpowiednie metody pozyskiwania, suszenia czy przechowywania sprawiają, że surowce tracą swoje cenne właściwości.
Dla nas jakość i etyczne podejście mają kluczowe znaczenie. 

Od kilku uprawiamy zioła w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. Nie używamy żadnych oprysków i nawozów sztucznych, a wszystkie prace wykonywane są ręcznie. W naszym Magicznym Królestwie Roślin dbamy również o bzyczący świat owadów i ze smutkiem obserwujemy, że w stosunku do poprzednich lat jest ich coraz mniej ;(. Wirujący spektakl skrzydlatych stworzeń i unosząca się w powietrzu woń słodkiego nektaru nie przestaje nas zadziwiać i zachwycać. Natura jest przeobfita, hojna i zdecydowanie nie jest monokulturowa!

Dziś prezentujemy kolejną roślinę rosnącą w naszym gospodarstwie:

Hyzop lekarski (Hyssopus officinalis) to aromatyczne zioło, które znane było już w czasach starożytnych – Hipokrates zaliczył je do leczniczych roślin wykrztuśnych. Hyzop wykorzystywany był tradycyjnie do leczenia chorób płuc. Ceniono go również za pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego, działanie przeciwbakteryjne przeciwwirusowe, a także za przyjemny zapach.

Hyzop może być stosowany jako przyprawa do zup, ziemniaków, serów, sałatek oraz wermutów i likierów, m.in. likierów typu Chartreuse.

Ziele hyzopu zawiera olejki eteryczne, garbniki, flawonoidy, kwasy fenolowe i gorycze, a także fitosterole i triterpeny.

W naszej ofercie znajdziecie:

HYZOP SUSZONY

NALEWKĘ Z HYZOPU

OLEJEK HYZOPOWY

Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

  OK