• Imbir czarny korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Imbir czarny korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Imbir czarny korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
 • Imbir czarny korzeń
  rotator-prawo
  rotator-lewo
Kaempferia parviflora

Imbir czarny korzeń

Nazywany tajskim żeń-szeniem. Ceniony za podnoszenie wytrzymałości fizycznej oraz męskiej sprawności seksualnej.

  • ; 1
  • ; 1
 • W magazynie: 95 sztuk
  28,37
  W magazynie: 95 sztuk
  28,37
  W magazynie: 10 sztuk
  29,38
  Dodaj
  do ulubionych
 • Koszt przesyłki już od 10,90 zł


  Darmowa dostawa na terenie Polski od 150zł (Poczta, Inpost, GLS).

 • Wybrany wariant jest teraz niedostępny.

  Powiadom mnie, gdy się pojawi:

Imbir czarny / kurkuma czarna

Imbir czarny (Kaempferia parviflora) to obecnie mało znana roślina, ale wzbudzająca coraz większe zainteresowanie. Występuje w Tajlandii, dlatego nazywany bywa również imbirem tajskim lub tajskim żeń-szeniem. Tajowie natomiast mówią na niego krachai dum. Przekrój jego świeżego kłącza ma intensywny, buraczkowy kolor – stąd określenie „czarny”.

Wstępne badania wskazują na to, że imbir czarny może mieć pozytywny wpływ na wydolność i wytrzymałość fizyczną oraz popęd seksualny. W tych celach stosowany jest tradycyjnie w Tajlandii. Uchodzi tam ponadto za środek podnoszący ogólną witalność i wspomagający gospodarkę glukozy u cukrzyków. Swego czasu był bardzo popularny wśród tajskich sportowców, którzy traktowali go jako naturalny środek dopingujący.

Współczesne badania biorą pod lupę również wpływ związków czynnych czarnego imbiru (wśród których przeważają flawonoidy o działaniu antyoksydacyjnym) na komórki nowotworowe w warunkach laboratoryjnych. Dotychczasowe wyniki są bardzo obiecujące.

Imbir czarny należy do rodziny imbirowatych, co oznacza, że spokrewniony jest z imbirem lekarskim i kurkumą, a także z mniej znanym galangalem kencur i ostryżem cytwarowym. Wszystkie te rośliny znajdziecie w naszej ofercie :)


CZARNY IMBIRDZIAŁANIE

 • Czarny imbir w postaci ekstraktu wykazał zdolność do poprawiania wyników sportowych u studentów, którzy zażywali go codziennie przez 12 tygodni. Wzmocnił siłę mięśni badanych i skrócił czas potrzebny do przebiegnięcia dystansu 50 metrów. Podniósł także wytrzymałość fizyczną i odporność na stres [3].
 • Alkoholowy wyciąg z kłączy czarnego imbiru pozytywnie wpłynął na sprawność seksualną mężczyzn w wieku średnim i starszym, u których zaczęło się pojawiać osłabienie erekcji. Jednocześnie wzrosła ich satysfakcja ze współżycia i poprawiło się samopoczucie [4].
 • Według badaczy z Japonii czarny imbir może wspierać walkę z otyłością. W jednym z eksperymentów okazało się, że związek aktywny wyizolowany z tej rośliny wspomógł utratę tkanki tłuszczowej wisceralnej i podskórnej podczas 12-tygodniowej suplementacji [5].
 • Trwają badania nad potencjałem czarnego imbiru w kwestii zdrowia stawów. Wstępne badania wskazują na to, że poprawia on funkcjonowanie stawów, szczególnie w przypadku stanów zapalnych [6].


IMBIR CZARNYZASTOSOWANIE

 • energia, witalność, sport
 • sprawność seksualna u mężczyzn
 • wspomaganie redukcji masy ciała
 • zdrowe stawy


SKŁAD


Imbir czarny – korzeń cięty 100% (Kaempferia parviflora). Najwyższa jakość!


DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA


Czarny imbir – herbata:

1-2 łyżeczki ciętego korzenia zalej szklanką wrzącej wody, przykryj i odstaw do zaparzenia na 15 minut lub więcej. Dla lepszego efektu korzeń możesz ugotować w wodzie pod przykryciem przez 5-10 minut. Ten sam surowiec możesz zalać/zagotować drugi raz.

Wypijaj 1-2 szklanki takiego wywaru dziennie, rano i/lub koło południa.

Czarny imbir – mielony:

Pół łyżeczki proszku zalej gorącą wodą i przykryj. Gdy napar naciągnie, wypij go razem z proszkiem. Stosuj 3 razy dziennie.


PRZECIWWSKAZANIA


Ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na roślinę.


CHARAKTERYSTYKA ROŚLINY


Imbir czarny znaleźć można przede wszystkim w Tajlandii, ale też w Malezji, Sumatrze i na Wyspie Borneo. Należy do rodziny imbirowatych. Jest to roślina zielna dorastająca do 60 cm wysokości. Tworzy duże, wzniesione liście, wyrastające bezpośrednio z kłącza. Wnętrze jego świeżego kłącza ma mocny, bordowy kolor. Kwiaty są drobne, biało-purpurowe.


ŹRÓDŁA


1. Kaempferia parviflora. https://examine.com/supplements/kaempferia-parviflora/
2. Clinical Effects of Krachaidum (Kaempferia parviflora): A Systematic Review. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5871153/
3. Supplementation of Kaempferia parviflora Extract Enhances Physical Fitness and Modulates Parameters of Heart Rate Variability in Adolescent Student-Athletes: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Study. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33272042/
4. Kaempferia parviflora ethanol extract improves self-assessed sexual health in men: a pilot study. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29880257/
5. Polymethoxyflavone purified from Kaempferia parviflora reduces visceral fat in Japanese overweight individuals: a randomised, double-blind, placebo-controlled study. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33475663/
6. Kaempferia parviflora Extract Alleviated Rat Arthritis, Exerted Chondroprotective Properties In Vitro, and Reduced Expression of Genes Associated with Inflammatory Arthritis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33799537/Część rośliny: korzeń
Kraj pochodzenia: Tajlandia
Zdrowie: Zdrowe stawy
Zastosowanie: sporty siłowe, sporty wytrzymałościowe, odchudzanie, wsparcie libido, energia

Masz pytanie? Napisz do nas

Ocena Ogólna: (5.00/5)

Opinie klientów

 • Ocena: (5/5)

  Krzysztof F., W dniu: 21.08.2022

  Szczerze mówiąc to po miesiącu zauważyć można poprawę wytrzymałości i siłę najważniejszym związkiem jest KPMF-8 ale nie tylko...

Polecane dla Ciebie

  Dzięki cookies korzystanie ze strony jest szybsze i łatwiejsze. Przestrzegamy RODO. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

    OK